Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Skype arama penceresi görünmesin ve çıkmasın istiyorsanız ilgili ayarlarınızı nasıl sağlayacağınızı konu aldık.

Skype hakkında merak ettiklerinizi hazırlamaya devam etmekteyiz. Uygulama son dönemlerin en popüler ve en gözde uygulamalarından birisidir. Sohbetlerinizi ve görüntülü aramalarınızı ücretsiz yapmış olduğunuz uygulamada bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle Skype arama penceresi görünmesin ve çıkmasın istiyorsanız çözüme yönelik ayarlarınızı işleme koyacağız.

Sohbet uygulaması olarak bilinen uygulamayı kurumsal firmalarında çok kullandığını söyleyebiliriz. Grupların oluştuğu ve sesli aramaların yapıldığı uygulamanızda arama penceresi arama sırasında görünmesin diyorsanız bunu ayarlamak sizlerin elindedir.

Skype arama penceresi görünmesin ve çıkmasın

Skype arama penceresi görünmesin

Skype arama penceresi görünmesin diyorsanız ayarları hangi alandan sağlayacağınızı göstereceğiz. İşlem için öncelikle Skype uygulamanıza girişinizi gerçekleştirin. Telefon, bilgisayar ya da tablet hangi cihazınızdan giriş yapmak istiyorsanız bu sizin isteğinizde bağlı olacak şekilde değişkenlik göstermektedir.

Uygulamanızın içerisine giriş sağladığınızda sol üst köşede bulunan profil simgesine ya da profilin yanında bulunan (…) bölüme dokunun. İlgili alana dokunduktan sonra ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş gerçekleştirin.

Ayarlara girdikten sonra da gelen sayfanın sol menüsünde bulunan ‘’Arama’’ yazısına tıklayın. Beraberinde karşınıza ‘’Arama ayarları’’ adı altında bir ekran gelecektir. Burada bulunan ‘’Skype arka planda çalışırken arama penceresini göster’’ seçeneği aktif durumda ise kapalı duruma getirmeniz gereklidir.

Yukarıda bahsettiğimiz ayarları işleme koymanız durumunda herhangi bir sorun yaşamamaya başlayacaksınız. Problem yine devam ederse aşağıdaki adımları işleme koyabilirsiniz.

Skype arama penceresi çıkmasın

Skype arama penceresi görünmesin ve çıkmasın

Skype arama penceresi çıkmasın sorunu için belirttiğimiz ayarları yapıyor olmanıza rağmen sorun düzelmiyor ise yaptığınız ayarlar esnasında internet bağlantınız kopmuş olabilir. O yüzden bağlantılarınızı gözden geçirerek tekrar deneme gerçekleştirin.

Ayarlarınız yine sonuçsuz kalır ise uygulamanızı kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz. Cihazınıza gelen güncelleme varsa bu güncellemeleri işleme koyarak aynı işlemleri sağlarsanız sorununuzu gidermiş olacaksınız. Eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here