Paylaş

Siriyle ekran kilitliyken kullanamıyorum. Kilitle ekranda siri ile konuşmak isteyen kullanıcılar için yapılacak ayarları yazımızda dahil etmiş bulunuyoruz.

Teknoloji devi Apple üretimi sağlamış olduğu iPhone cihazlarında var olan ”Siri” herkesin ilgi odağı durumdadır. İnternet üzerinden yaptığınız bir aramayı, rehberde var olan arkadaşınızı bulmayı ya da mesajlaşma alanına girerek konuşmayı yazıya çevirmesiyle bir çok özelliği içinde barındırmaktadır. Ekranımızın orta tuşuna kısa süreliğine basılı tuttuğunuzda soru sorup sizlere cevap vermekte olan ”Siri” can sıkıntısını gidermekte bire bir. Bir çok kişi tarafından cinsiyetinden tutunda, dinine varana kadar sorgulamaya çekilen bu özellik eminim siz de çok seviyorsunuzdur. İphone kullanıcılarının mutlaka konuşma içerisine girdiği siriyi ekran kilitliyken çalışıp çalışmadığını merak eden kitle sayısı da oldukça fazladır. Apple yetkilileri her getirdiği yazılım güncellemesinde ”Siri” alanında da muhakkak bir yenilik getirmektedir. Siri ekran kilitliyken çalışır mı? Sorusunu soran ve kilitli ekranda siri nasıl kullanılır diye bilgi veren kullanıcılarımız için ilgili araştırmaları sağladık.

Siriyle ekran kilitliyken kullanamıyorum

Kilitli ekranda siri çalışır mı, siri ekran kilitliyken kullanılır mı?, kilitli ekranda siriyi kullanamıyorum, siri çalışmıyor, kilitli ekranda siri çalışmıyor, kilitli ekranda siri komutları dinlemiyor. Tarzında gelen bu sorunların ortadan kaldırılabilmesi için izlenmesi gereken çözüm adımlarını maddeler halinde sizlerin huzuruna sunacağız. Yapacağımız işlemlerle birlikte artık sizler de iPhone telefonunuz kilitliyken siri’den yararlanabileceksiniz.

Siri ekran kilitliyken çalışır mı

Getirilen yeniliklerle birlikte ekran kilitliyken de siri’nin çalıştığını sizlerle paylaşmak isteriz. Yani telefon üzerinden yapacağınız ayarlarla birlikte siri’nin kilitli ekranda konuşmasını sağlayabilirsiniz. Bunların nereden yapılacağını ise sizlere detaylıca aktaracağız.

  1. iPhone telefonumuzdan ilk olarak ”Ayarlar” menüsüne giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  2. Ayarlar alanına giriş yaptıktan sonra ”Siri ve arama” yazan alana giriş yapıyoruz.
  3. Son olarak gelecek olan ekran da ”Kilitliyken siri’ye izin ver” yazısını göreceksiniz.
  4. Buradaki kısmı sağa doğru çekmeniz halinde siriyi kilitli haldeyken de kullanmanız mümkün olacaktır.

Siriyle ekran kilitliyken kullanamıyorum problemiyle ilgili olarak izlenecek çözüm yöntemlerini ele aldık. Bu sağlanan işlemler sonrasında eğer problem devam ederse telefonu kapatıp tekrar açmanız yeterliliğini koruyacaktır.

Siriyle ekran kilitliyken kullanamıyorum, siriyle konuşamıyorum, kilitli ekranda siri çalışmıyor, ekran kilitliyken siri çalışmıyor, siri ekran kilitliyken çalışır mı, kilitli ekranda siriyi kullanma

Siriyle ekran kilitliyken kullanamıyorum, siriyle konuşamıyorum, kilitli ekranda siri çalışmıyor, ekran kilitliyken siri çalışmıyor, siri ekran kilitliyken çalışır mı, kilitli ekranda siriyi kullanmaSiriyle ekran kilitliyken kullanamıyorum, siriyle konuşamıyorum, kilitli ekranda siri çalışmıyor, ekran kilitliyken siri çalışmıyor, siri ekran kilitliyken çalışır mı, kilitli ekranda siriyi kullanma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here