Paylaş

Siri komutları konuşmalarımızı kaydediyor mu. İphone cihazlarında herkes tarafından kullanılan siri özelliği hakkında merak edileni sizinle paylaşacağız.

Apple firmasının üretimini sağladığı iphone cihazlarında bulunan siri özelliği ülkemizde eğlence niyetinde kullanılmaktadır. Bilinçli kullanıcı kitlesinin de olduğunu belirtebiliriz. Siriye verilen komutlarla birlikte aradığınız görsellere ya da işlemlere daha rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Haricinde canınız sıkıldığı andan itibaren siriyle konuşma içerisine girip onun yanıtlarıyla neşenizi yerine getirebilirsiniz. Siriyi çok kullanan iphone kullanıcıları ise bu özellikte verilen komutları ya da konuşmaların bir alana kayıt edip etmediğini bilmek istemektedir. Aslında kulağa çok basit gelen bu durum bazı kullanıcılar için önemlidir. Normal koşullarda sizin telefonunuzun içerisinde bulunan bir özelliğin verilerinizin kaydedilmesi kişisel hakların ihlaline sebebiyet verecektir. O yüzden bizde verdiğiniz komut yada sesli konuşmalarınızın siri tarafından kayıt edilip edilmediğini inceledik. Detayların tamamını yazımızın içerisinde bulabilirsiniz.

Siri komutları konuşmalarımızı kaydediyor mu

Siri konuşmalarımı kaydetmesin, siri komutu kaydetmesin, siri sesi bir yere kaydediyor mu, siri bilgileri kayıt ediyor mu, siriye verdiğim komutları kaydediyor mu, siri komutu kayıt etmesini istemiyorum. Telefonumuzda siriye sorduğumuz soruların yanıtları bizleri güldürebilmektedir. Sırf siriden dolayı iphone telefonu tercih edenler dahi bulunmaktadır. Bazen siriden farklı bilgilerin araştırılmasını isteyebilmektedir. Bunların kayıt altında tutulmasını istemediğimiz için kontrolleri bu doğrultuda tamamlamış bulunuyoruz.

Siri sesi kaydediyor mu

Sirinin kaydedip etmemesiyle alakalı durumu incelemeye aldığımızda Apple firmasının yapmış olduğu açıklamada böyle bir durumun söz konusu dahil olmadığıdır. ‘’iPhone, Siri komutu verilirken ya da Siri’ye sorulan sesli komutları kaydetmiyor.’’ Açıklaması sonrasında iphone kullanıcılarını rahatlatmış bulunmaktadır.

Siri komutları konuşmalarımızı kaydediyor mu, siri konuşmayı kaydetmesin, siri komutu kaydetmesin, siri aramayı kaydetmesin, siri aramayı kaydediyor mu, siri sesi kaydediyor mu

Yani siz komut verip ya da konuşma içerisine giriş sağladığınızda siri bu işlemleri belli bir alanda kayıt etmemektedir. Eğer siz sirinin yaptığınız görüşmelerini kayıt altında tutmak isterseniz de üçüncü parti uygulamalardan bunu yapabileceğinizi de bildirmek isteriz. Ancak kullanıcılar uygulamanın da güvenilir olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Asıl konumuza gelecek olursak siri verdiğiniz komut ya da konuşmalarınızı belli bir alana kayıt etmediği için bu özelliği kullanmada kısıtlamaya gitmenize gerek bulunmamaktadır. Siri hakkında farklı merak ettiklerinizi bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here