Paylaş

Siri ekran kilitliyken ses algılamasın konuşmasın. İphone telefonumuz kilitliyken siri’yi devre dışı bırakmak için hangi ayarların yapılması gerektiği haberimizde.

Güvenilirliği ile kullanıcıların göz bebeği haline gelen iPhone telefonlarında var olan ”Siri” özelliği ise ayrı bir renk katmaktadır. Siri’nin sizlerin yanıt vermesi, sizler adına araştırma içerisine girmesi ya da mesaj yazması bunlara etki eden nedenlerden birisidir. Siri uygulamasını artık telefon kilitliyken dahi kullanımını sağlamanız mümkündür. Daha önce yazdığımız yazılarda telefon kilitliyken Siri’den nasıl yararlanacağına ilişkin gerekli bilgilendirmeleri sizlerle paylaşıyorduk. Ancak telefonumuzun şarjı bitmek üzereyken kilitlemesini sağladığımız telefonumuzda Siri’nin devreye girmesi hem şarjın fazla gitmesine neden olacak hemde gereksiz yere bir kullanım sağlanacaktır. Bunun önüne geçilebilmesi içinde iphone telefonlarda sirinin kullanıma kapatılabilmesi için hangi adımların takip edilmesi gerektiğine dair araştırmalarımızı sizlere sunacağız. Sizler de bahsettiğimiz ayarları tek tek ele almanız halinde artık telefon kilitliyken siri’nin devreye girmesini engelleyebilirsiniz.

Siri ekran kilitliyken ses algılamasın konuşmasın

Siri telefon kapalıyken devreye girmesin, siri telefon kilitliyken konuşmasın, siri telefon kilitliyken sesimi algılamasın, siri kapatma nasıl yapılır?, siri nasıl devre dışı bırakılır, siriyi devre dışı bırakmanın bir yolu var mı?, telefon ekranım kilitli durumda iken siri devreye girmesin. İphone telefonlarımızda Siri bizim için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Her şeyi ile hayata renk katan bu özellik ile alakalı olarak ilgili araştırmalarımızı kapsamlıca gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Ekranın kilitli alanda iken Siri’yi devre dışı bırakmak isteyen kullanıcılardan birisiyseniz eğer bu durumda yapılacak ayarlara beraber bakacağız.

Ekran kilitliyken siriyi kapatma

Kilitli ekranda iken siri’nin devreye girmemesi için yapılması gereken ilk işlem ”Ayarlar” kısmına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. Ayarlar alanına giriş yaptıktan sonra buradan da ”Siri ve arama” alanına girelim. Son olarak karşımıza gelecek olan ekranda ”Kilitliyken Siri’ye izin ver” ikonunu kapalı konuma getirmeniz halinde sorun giderilmiş olacaktır.

Artık telefonunuz kapalı durumda iken sizi sizi algılamayacak, çalışmayacak ve kapalı konumda asla devreye girmeyecektir. Şayet bu yaptığınız işlem de de aynı şekilde devreye girerse bir kere telefonu kapatıp açmanız yeterli olacaktır.

Siri ekran kilitliyken ses algılamasın konuşmasın diyenler için yapılması gerekli olan tüm işlem ayarlarını paylaşmış bulunuyoruz.

Siri ekran kilitliyken ses algılamasın konuşmasın, siri kapatma, siri çalışmasın, siri konuşmasın, ekran kilitliyken siriyi kapatma, kilitli ekranda siriyi kapatma

Siri ekran kilitliyken ses algılamasın konuşmasın, siri kapatma, siri çalışmasın, siri konuşmasın, ekran kilitliyken siriyi kapatma, kilitli ekranda siriyi kapatma Siri ekran kilitliyken ses algılamasın konuşmasın, siri kapatma, siri çalışmasın, siri konuşmasın, ekran kilitliyken siriyi kapatma, kilitli ekranda siriyi kapatma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here