Paylaş

Siri beni duymuyor sesimi algılamıyor. Siri size cevap vermiyor ya da cevabı yazılı olarak geliyorsa sınırlama olabilir. Açmak için yazımızı okumanız yeterlidir.

İphone telefon kullanıcılarının bir çoğu siri özelliği kullanmaktadır. Can sıkıntısı yaşanılan anlarda telefonumuzun orta düğmesine uzunca basarak siri’ye sorular sormaktayız. Kendine has cevaplarıyla oldukça güldüren özellik canımızın sıkıntısını anında almaktadır. Fakat siri özelliğini kullanan bir çok kullanıcı da bazen sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır. Son dönemlerde ise bu sorunların başını sirinin duymadığı yönündedir. Siri sesimi algılamıyor, siri beni duymuyor ya da siri cevap vermiyor gibi bir çok soruların tarafımıza geldiğini görmekteyiz. Alınan ve karşılaşılan bu hata sonrasında sorunun ne ile alakadar olduğunu detaylıca kontrol etmiş bulunuyoruz. Sorunun temelinde yatan nedenleri kapsamlıca sizlere konu alırken aynı zaman da da yaşanan sorun da giderilmiş olacaktır. Siri’nin tarafınıza yaşattığı bu sorunun çözümü için bir çok yöntem olduğu için de biz de bu tüm yöntemleri ele alarak sorunu tamamen ortadan kaldıracağız.

Siri beni duymuyor sesimi algılamıyor

İphone siri beni duymuyor, siri bana cevap vermiyor, siri sesimi neden algılamıyor, siri neden çalışmıyor, siri neden cevap vermiyor, siri beni niçin duymaz?, sirinin duymaması mümkün mü?, siri çalışmıyorsa ne yapmalıyım? İphone telefonu kullanımı sağladığınız sırada bir gün siriyle muhabbet etmek için işlem sağladığınız da siri size yazılı olarak yanıt veriyorsa bir sorun var demektedir. Yani sizi duymuyor ve komutlara yanıt vermiyorsa hatanın ne ile alakalı olduğuna birlikte bakalım.

Siri yazılı cevap veriyor

Öncelikle siri’nin size cevap verebilmesi için internet ağının olması gereklidir. Bu yüzden ilk kontrol internet bağlantısı olacaktır. İnternette herhangi bir sorun olmamasına rağmen siri sizi duymuyor ve sesi algılamıyorsa bu durumda aşağıdaki adımları tek tek sağlayalım.

  • Telefonumuzdan ”Ayarlar” alanına geldikten sonra gelecek olan seçenekler içerisinde ”Siri ve Arama” yazısı göreceksiniz.
  • Buraya giriş işlemi sağladıktan sonra bağlantıların açık olup olmadığını kontrol edelim.
  • Açık olsa bile kapatıp tekrar bir açılım sağlayarak telefonu da kapatıp açıp tekrar deneme sağlayalım.
  • Bunun dışında yine ”Ayarlar” kısmına erişim sağlayarak buradan da ”Genel” bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Genel kısmında var olan ”Sınırlamalar” göreceksiniz.
  • Bu alana erişim sağladıktan sonra üst tarafta bulunan sınırlamaları etkinleştir seçeneğine tıklayarak ”Siri ve dikte” alanına pasif ise aktif hale getiriyorsunuz.

Tüm bu işlem aşamaları sonrasında siri ile ilgili Siri beni duymuyor sesimi algılamıyor sorunu giderilmiş olacaktır.

Siri beni duymuyor sesimi algılamıyor, siri beni duymuyor, siri cevap vermiyor, siri yazılı cevap veriyor, siri sesimi algılamıyor, siri hata veriyor

Siri beni duymuyor sesimi algılamıyor, siri beni duymuyor, siri cevap vermiyor, siri yazılı cevap veriyor, siri sesimi algılamıyor, siri hata veriyor Siri beni duymuyor sesimi algılamıyor, siri beni duymuyor, siri cevap vermiyor, siri yazılı cevap veriyor, siri sesimi algılamıyor, siri hata veriyor Siri beni duymuyor sesimi algılamıyor, siri beni duymuyor, siri cevap vermiyor, siri yazılı cevap veriyor, siri sesimi algılamıyor, siri hata veriyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here