Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Sim ağ pin kilidini açamıyorum etkinleştirme işlem aşamaları nasıl sağlayacağınızı ayrıntılı olarak anlatacağız.

Son zamanlarda Sim ağ pin kilidi uyarısını alan kullanıcı kitle sayısının fazlalaştığını söyleyebiliriz. Telefonunuzu açtığınızda bu sorunu yaşıyorsanız probleminizi nasıl çözüme kavuşturacağınıza birlikte bakacağız. Sim ağ pin kilidini açamıyorum etkinleştirme işlem aşamaları için takip etmeniz gereken yöntemlerin tamamını sunacağız.

Aslında bu hatayı alan kişilerin tamamı Avrupa’da kullanımı sağlanan telefonları ‘’Türkiye’’ hattı takanlar almaktadır. Gurbetten gelen kişilerde yoğunlukla yaşandığını söyleyebiliriz.

Sim ağ pin kilidini açamıyorum etkinleştirme

Sim ağ pin kilidini açamıyorum etkinleştirme

Sim ağ pin kilidini etkinleştirme işlemleri sonrasında telefonunuzun garantisinin olduğunu unutmayın. Çünkü anlık stres sizi telefonu kırmaya kadar götürebilir. İstenmeyen bir şifrenin bir anda isteniliyor olması ister istemez sizi de sıkıntıya sokacaktır.

Normalde karşılaştığınız sıkıntı sonrasında tanıdığınız bir telefoncu varsa ona götürüp sorunu gidermek en mantıklısı diye düşünebilirsiniz. Lakin tanıdığınız bir telefoncu yoksa aşağı yukarı yapılacak olan işleme vereceğiniz Mevla 200-250 TL civarındadır. Bu da büyük bir rakamdır. O yüzden ilk önce araştırma içerisine girip daha sonrasında cihazı göstermenizin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Hatayı aldıktan sonra ilk önce yapmanız gereken işlem GSM operatörünü aramak olsun. GSM operatörünüzü aradığınızda onlar ilgili kontrollerinizi sağlayıp sizlere gerekli olan yönlendirmeyi sağlayacaklardır.

Diğer bir yöntem ise telefonunuzun kendi servisiyle görüşme sağlayabilirsiniz. Yani Samsung telefon kullanıyorsanız samsung müşteri hizmetleri ile görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Onlar tarafından verilen talimatlarla birlikte sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Sim ağ pin kilidini açamıyorum

Sim ağ pin kilidini açamıyorum sorunu için belirttiğimiz işlemleri devreye koyuyor olmanıza karşın yine de sorun devam ederse artık bir telefoncuya götürebilirsiniz. Onlar tarafından işlemler yapılıp sorun giderilecektir. Sim kartınız için yaşadığınız farklı sorunlar olursa bunları da bize yorum alanından bildirin.

TAVSİYE YAZI: Whatsapp mesaj bekleniyor bu biraz zaman alabilir

Bu ve benzeri tarz sorunlar giderilebilir problemler olsa da bazen ne kadar müdahale de bulunursanız bulunun giderilmemektedir. O yüzden de telefonu kullanamıyorsanız en sonra telefoncuya götürüp tamirini yaptırmak olacaktır. Varsa farklı bir sorun bize yorumdan ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here