Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Signal uygulamasına wifiden girilmiyor ve çalışmıyor diyenler için nelerin gerekli olduğuna bakacağız.

Yeni mesajlaşma uygulamalarının araştırmasına giren kullanıcılar bu bağlamda Signal uygulamasını da keşfetmiş durumdadır. Uygulama internet dosyalarını, sesli mesajları, görüntülü aramaları kişiler arasında mesajlaşma sağlamanıza yarayan bir uygulamadır. Lakin çoğu kullanıcı Signal uygulamasına wifiden girilmiyor ve çalışmıyor demektedir.

 • Normalde mesajlaşma uygulaması Play store ve Apple store üzerinden ücretsiz şekilde indirilmektedir.
 • Mesajlaşmanın sağlanabilmesi için ise internet bağlantınızın olması şarttır.
 • Wifiye bağlıyken girişin yapılamaması ya da uygulamanın çalışmamasıyla ilgili nedenin en olduğunu gözden geçirerek sorununuzu gidereceğiz.

Signal uygulamasına wifiden girilmiyor ve çalışmıyor

Signal

Signal wifiden girilmiyor sorunu hem Android işletim sistemli telefonlarda hem de iOS işletim sistemli telefonlarda problem yaşanabilmektedir. Her iki telefonlar içinde sorunun giderilebilmesi adına konuyu ayrı ayrı olacak şekilde devreye koyacağız.

Android işletim sistemli telefonunuzdan giriş yapamıyorsanız;

 • Telefonunuzun içerisinden sırasıyla ‘’Ayarlar>Wifi>Kablosuz ağ isminizin üzerine basılı tutup oradan da Ağ yapısını değiştir>Gelişmiş seçenekleri göster> alanına tıklıyorsunuz.
 • Açılan sayfayı aşağıya doğru çekip ‘’DHCP’’ olan kısmı Statik ip olarak değiştiriyoruz.
 • Beraberinde gelen sayfada yer alan IP ve DNS gireceğiniz bir alan görmüş olmalısınız. DNS alanına (8.8.8.8-8.8.4.4) yazıp giriş sağlayın.
 • Ayarlarınız sonucunda tekrar Signal uygulamasına erişim gerçekleştirmesini deneyin.

iOS işletim sistemli telefonunuzdan giriş sağlayamıyorsanız eğer;

 • iPhone telefonunuz içerisinden sırasıyla; ‘’Ayarlar>Wifi>Bağlı olduğunuz ağın yanında yer alan (i) butonuna tıklayın.
 • Sayfanın alt tarafında yer alan DNS’i ayarla seçeneğine dokunun.
 • Karşınıza gelen sayfadaki bilgilendirmeyi ‘’Elle’’ olarak işaretledikten sonra DNS bölmesini (8.8.8.8-8.8.4.4) olarak yapılandırmaya almanız gerekmektedir.
 • Sağlanan işlemlerle birlikte iPhone telefonunuzdan Signal uygulamasına giriş sağlayın.

Signal wifiden çalışmıyor

Signal wifiden girilmiyor

Signal wifiden çalışmıyor diye moral bozup surat asmaktansa araştırma yapıp probleminizi gidermek daha mantıklı bir işlemdir. Ayarlarınızı belirtilen şekilde devreye koymanızla birlikte sorun kalmamış olması gereklidir.

Şayet yine sorun devam ediyorsa mobil verinden bağlantı kurduğunuz uygulamanın çalışıp çalışmadığını teyit edebilirsiniz. Probleminiz yine devam ederse durumu bize yorum kısmından dile getirebilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

Signal wifiden çalışmıyor
Signal uygulamasına wifiden girilmiyor ve çalışmıyor
Önceki İçerikXiaomi Redmi 9A format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikTelegram beni kimse arayamıyor ve arama alamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here