Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Signal üye olma kaydolma ve hesap açma ayarları için takip etmeniz gereken yolları sizinle paylaşacağız.

Whatsapp’ın getirmiş olduğu gizlilik politikası ve sonrasında yaşanan durumlardan ötürü çoğu kullanıcı farklı farklı mesajlaşma uygulamaları üzerinden devam etmektedir. Signal üye olma kaydolma ve hesap açma işleminin de araştırma nedeni bundan kaynaklanıyor diyebiliriz.

  • Signal mesajlaşma uygulaması ücretsiz şekilde indirilebilen bir uygulamadır.
  • Telefonunuza Apple Store ya da Play Store üzerinden ücretsiz şekilde indirebiliyorsunuz.
  • Uygulamanızla ilgili kayıt olma aşamalarını adım adım olacak şekilde paylaşıyor olacağız.

Signal üye olma kaydolma ve hesap açma

Signal üye olma

Signal üye olma işlemi için yapmanız gerek uygulamayı telefonunuzda indirmektir. İndirme işlemleri bittikten sonra telefonunuzun ana menü ekranına gelerek buradan da ‘’Signal’’ uygulamasını açmak olacaktır. Açtığınız uygulama sizden ilk isteyeceği bilgilendirme izinleri onaylamanızdır.

Uygulama içi izinlere onay vermenizle birlikte daha sonrasında telefon numaranızı girmenizi istemektedir. Buraya rast gele bir numara yazarsanız bir sonraki ekranda gelen kodu giremeyeceğiniz için üyelik işlemlerinizi bitiremeyeceksiniz.

Üyelik bilgilerinizi kendi telefon numaranızı yazmanızla birlikte gelen kodunda bir sonraki ekrana girilmesi ile birlikte tamamlamış olacaksınız. Ayarlarınızı bu doğrultuda sağlayıp ileri demenizle birlikte gelen sayfada ‘’PİN’’ girmenizi isteyecektir.

Signal kaydolma aşamaları için burada PİN girmenizi zorunlu kılmaktadır. Üstelik gireceğiniz PİN ise öyle basit bir PİN olmamalıdır. Basit girdiğinizde uyarı olarak verecektir. 4 haneli PİN bilgisini girip ileri demenizle birlikte artık işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

Signal uygulamasının kullanımına başlayabilirsiniz. Uygulamada merak ettiğiniz konuları sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Ancak indirme kaydolma ya da hesap açma sırasında hatalarla karşılaşırsanız eğer almış olduğunuz hataların bilgilendirmelerini bize yorum alanından bildirebilirsiniz.

Signal hakkında takıldığınız diğer konular varsa bize bunu yorum alanından bildirebilirsiniz. Signal popüler olmaya sizinle devam etmektedir. Kullanıcı kitlesi fazlalaştıkça uygulamaya ilgi de bir o kadar artmaktadır. Silme işlemlerini, hesabınızdaki ayarlarınızla ilgili nelerin gerekli olduğunu yine web sitemiz üzerinden ulaşabileceksiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler ve sağlıklı günler dileriz.

Signal üye olma kaydolma ve hesap açma
Önceki İçerikTelegram hesabını kapatma ve hesap silme
Sonraki İçerikConstructor sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here