Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Signal profil resmi kaldırma ve silme işlemlerinizi hangi alandan sağlanacağına beraber göz gezdireceğiz.

Eklemiş olduğumuz profil resimlerinin daha sonrasında kaldırılması için işlemleri yine aynı şekilde sağlamaktayız. Ancak uygulamada yeni isek bu ayarın nereden yapıldığını bilmiyor ya da unutmuş olma ihtimalimiz yüksektir. Signal profil resmi kaldırma ve silme aşamaları için izlenecek çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Ücretsiz ve güvenilir bir mesajlaşma platformu olan Signal uygulaması yakın zaman içerisinde Whatsapp’ın getirmiş olduğu gizlilik politikası sebebiyle ilgi odağı haline gelmiştir. Çoğu kullanıcının mesajlaşma platformu olarak tercih etmiş olduğu uygulamada istediğiniz işlemler için takip edilmesi gereken yolun ne olduğuna bakacağız.

Signal profil resmi kaldırma ve silme

Signal profil resmi kaldırma

Signal profil resmi kaldırma işlemleriniz için yapmanız gereken işlem aslında çok basittir. İşlemi zorlaştıran ise bilgi eksikliği ya da alınan hatalardır. Çoğu kullanıcı profil resminin kaldırma işlemlerine hakim ancak kaldırmayı işleme koyduğun hala daha resmin orada kaldığını dile getirmektedir.

Resmi kaldırıyor olmanıza rağmen yine de görünmesi hakkında çözüm yolları ile ilgili bilgilendirme sağlayacağız. Signal uygulamasında koymuş olduğunuz profil resminin kaldırılabilmesi için öncelikle telefonunuzdan platforma giriş sağlayın.

Sağ üst köşede bulunan profil resminizin olduğu bölüme tıklayıp gelen ekranda yine profil resminizin üzerine tıklayın. Devamında gelen sayfanın alt tarafında ‘’Profili kaldır’’ yazısını göreceksiniz. Onun üzerine tıklamanızla birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

Signal profil resmi silme ayarlarını belirtilen şekilde devreye koyabilirsiniz. Ayarlarınızı işleme koymanız sonrasında uygulama da profil resminiz kaldırılmıyorsa bunun nedenleri arasında internet bağlantınız girebilmektedir.

Bağlantılarınızı gözden geçirerek yeniden deneme sağlamanızda fayda bulunuyor. Olmaz ise uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme sağlayıp tekrar deneme gerçekleştirin. Normalde belirtilen ayarlar işinizi görmüş olması gereklidir.

Cihazınızda uygulamaya gelen bir güncellemeden ötürü de profil resmi değişmiyor olabilir. Güncellemelerinizi de Play store ya da Apple store üzerinden kontrol edebilme ihtimaliniz yüksektir. Varsa sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer bize yorumdan dile getirebilirsiniz. Signal ile ilgili yazılarımıza devam edeceğimizden ötürü bizleri takipte kalmanızı öneriyoruz. İyi gezintiler dileriz.

Signal profil resmi kaldırma ve silme
Önceki İçerikSignal profil resmi ekleme ve değiştirme
Sonraki İçerikMessenger arşivlenmiş sohbetler nerede ve bulamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz