Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Signal profil resmi ekleme ve değiştirme işlemlerinizi hangi alandan sağlanacağını konu aldık.

Mesajlaşma uygulamaları arasında tercih edilmeye başlanan ve günden güne kullanıcısı arttıran Signal uygulamasında merak edilen konularında araştırılması yapılmaktadır. Son zamanlarda Signal profil resmi ekleme ve değiştirme ayarlarınızı nereden sağlanacağına değineceğiz.

Profile koymuş olduğunuz resim sizi temsil ettiğinden dolayı rehberinizdeki ve uygulamanızda ki kişiler sizi bu resim ile birlikte daha rahat bir şekilde tanıyabilecektir. Ki zaten sizin numaranızın olduğu kişiler sizi tanıyor olsa bile profilinizde bir resim olmamasından rahatsızlık duyabilirsiniz.

Signal profil resmi ekleme ve değiştirme

Signal profil resmi ekleme

Signal profil resmi ekleme işlemlerini diğer uygulamalarda olduğu gibi kendi içerisinden sağlayabilirsiniz. Nasıl ki tüm sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarında bu özellik var ise Signal uygulamasında da bulunmaktadır.

Genelde uygulama da yeni olan kişiler özelliğin nerede olduğu konusunda bir fikre sahip değiller. Bizde size bu özelliğin nerede olduğu konusunda bilgi vererek çözüm işlemlerinizi bitirmenize yardımcı olacağız.

Signal uygulamasına girişinizi yapmanızla birlikte gelen ekranın sol üst alanında ‘’Profil’’ simgesinin üzerine dokunun. Bu alana tıkladığınızda gelen sayfada yine Profil yazısının üstüne dokunmanızla birlikte hemen kamera ikonlu isminizin üzerine tıklayın. Karşınıza gelen sayfada ‘’Profil fotoğrafını ayarla’’ seçeneği belirecektir.

Signal profil resmi değiştirme aşamalarını vermiş olduğumuz şekilde işleme koyabilirsiniz. Açılan sayfada ise ‘’Kamera’’ diyerek yeniden bir fotoğraf seçebilir isterseniz de fotoğraflar sekmesine tıklayıp yeni bir fotoğraf belirlemesi sağlayabilirsiniz.

Ayarlarınızın verdiğiniz işlem aşamalarına göre değişkenlik gösterecektir. İşlemlerinizi bahsedilen şekilde devreye koymanızla birlikte profil resminizin değişiklik işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Signal uygulamanızda profil resminin ayarlamasını belirtilen şekilde sağlayabilirsiniz.

İşlemleri siz bizim size verdiğimiz şekilde yapıyor olmanıza rağmen resimde herhangi bir değişiklik göstermiyorsanız muhtemelen internetiniz kesintiye uğramış olabilir. Bağlantılarınızı gözden geçirerek tekrar deneme yapmanız da fayda bulunmaktadır. İnternet ile ilgili de bir sorun yok ise bu durumda uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme yaparak deneme sağlayın. Denemeleriniz bittiğinde artık herhangi bir sorun kalmadan işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. İyi gezintiler ve sağlıklı günler dileriz.

Signal profil resmi ekleme ve değiştirme
Önceki İçerikXiaomi Redmi K20 Pro format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikSignal profil resmi kaldırma ve silme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here