Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Signal konum gönderme ve yollama aşamalarının nereden sağlanacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Günümüz çağında artık bilmediğimiz bir yere gidiyorsak bile gönderilen konum sayesinde sanki o yere defalarca gitmişiz gibi anında bulabilmekteyiz. Dolayısıyla indirmiş olduğumuz uygulamalarda da konum servisini aramaktayız. Signal konum gönderme ve yollama aşamalarının nereden sağlanacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Mesajlaşma uygulaması olarak tercih edilmeye başlanan Signal uygulamasında son zamanlarda en çok indirilen uygulamalar arasındaki yerini almayı başarmıştır. Mesajlaşmanızı Signal üzerinden sağlıyorsanız eğer konum gönderme işlemlerini de bu alandan yapmak istemeniz en tabii hakkınızdır.

Signal konum gönderme ve yollama

Signal konum gönderme

Signal konum gönderme ayarlarını nereden yapılacağını bilmiyorsanız eğer aşamalar hakkında sizi bilgilendireceğiz. İlk olarak telefonunuzdan Signal uygulamasının içerisine giriş sağlayın. Uygulamaya girişiniz ile birlikte konum göndermek istediğiniz kişiyle olan sohbet ekranına gelin.

Bu alana gelmeniz ile beraber açılan sayfanın sol tarafında (+) işaretini göreceksiniz. Onun üzerine dokunup daha sonrasında gelen seçenekler içerisinde ‘’Konum’’ düğmesine dokunmanız gerekmektedir. Ayarlarınızı bu doğrultuda işleme koymanızla birlikte karşı tarafa konum gönderiminde bulunabilirsiniz.

Nitekim karşı tarafta aynı yöntem ile size konum bilgilendirmesi gönderebilecektir. Ayarlarınızı haricinde siz konumu göndermeye çalıştığınızda konum karşı tarafa gitmiyor ise muhtemelen farklı bir problem yaşıyorsunuzdur. O sorunun da nasıl giderileceğine ilişkin detayları sizinle paylaşıyor olacağız.

Signal konum yollama ayarlarını bahsedilen şekilde gönderiminde bulunabilirsiniz. Ancak siz göndermenize rağmen gitmiyorsa bunun nedeni siz değilsinizdir. Muhtemelen bağlantınızın gitmesinden ötürü konum karşı tarafa gitmiyor olabilir.

O yüzden bağlantılarınızı gözden geçirerek yeniden deneme sağlamanızda yarar bulunmaktadır. İnternet bağlantınız mobilden bağlıysa wifiye, wifiden bağlıysa da mobile bağlayıp tekrar deneme sağlayın. Ayarlarınızda bir çözüm bulamaz iseniz eğer bu durumda ise uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme yaparak işlem sağlayın.

Konumu gönderdiğiniz kişi de de sorun olma ihtimali olacağından ötürü onunda bu işlemleri sağlamasını talep edin. Ya da farklı bir arkadaşınıza konum göndermeyi deneyin. Onda da aynı sorun varsa sunucu ile alakalı da problem yaşanabilir. Yaşanan sorunu sorun bildir üzerinden Signal yetkililerine de bildirebilirsiniz.

Signal konum gönderme ve yollama
Önceki İçerikZOOM Personal Meeting ID değiştirme
Sonraki İçerikTik tok K ve M nedir ve nasıl yapılır?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here