Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Signal hesap silme ve hesabını kapatma işlem ayarlarını hangi alandan sağlanacağına dair bilgileri vereceğiz.

Son zamanlarda özellikle ülkemizde mesajlaşma uygulamalarının kullanımlarının farklılaştığını gözlemledik. Buna sebep ise Whatsapp’ın getirmiş olduğu gizlilik politikasıdır. Signal ise tercih edilen bir diğer mesajlaşma uygulamaları arasında adından sıkça söz ettirmektedir. Fakat Signal hesap silme ve hesabını kapatma ayarlarını merak eden kitle sayısının da fazla olduğunu söylemek mümkündür.

  • Her ne kadar kullanım amaçlı indirilen bir uygulama olmuş olsa da çoğu kişi tekrarında uygulamayı silmekte isteyebilmektedir.
  • Nasıl ki kaydolma işleminin nasıl olduğu merak ediliyorsa silme işlemini de merak edenler bulunmaktadır.
  • Signal uygulamasının silinmesi için gerekli olan işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

Signal hesap silme ve hesabını kapatma

Signal hesap silme

Signal hesap silme ayarlarını normal şartlarda farklı bir link kullanarak sağlamanıza gerek bulunmamaktadır. İşlemler için uygulamanızın kendi içerisinden ayarlarınızı sağlamanız yeterli olmaktadır.

Uygulamayı Play store ve Apple store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirme sağlayabiliyorsunuz. Uygulama diğer platformların haricinde sizden kaydolma işlemleri sırasında PİN istemektedir. PİN girilmeden hesabı açma gibi bir durumunuz bulunmamaktadır.

  • Hesabınızın silme işlemlerini hangi alandan sağlanacağını ise sizin adınıza incelemiş bulunuyoruz.
  • İlk olarak hesap silinmesi için Signal uygulamanıza girişinizi gerçekleştirin.
  • Uygulama girişinizi yapmanızla birlikte gelen sayfanın sol üst bölümünde yer alan Profil resminizin olduğu kısma dokunun.
  • Oraya tıklamanızla birlikte gelen ekranda ‘’Gelişmiş’’ seçeneğine tıklayın.
  • Ve ardından ise açılan sayfada ‘’Hesabı sil’’ seçeneğini görerek ona tıklayıp işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bahsedilen ayarlarınızı bu doğrultuda işleme almanızla birlikte sorununuzu gidermiş ve hesabınızı silmiş olacaksınız.

Signal hesabını kapatma

Signal hesabını kapatma adımlarını verdiğimiz işlemler sonrasında bitirmiş olmalısınız. Siz ben bu işlemleri yapıyor olmama rağmen hesap silinmiyor diyorsanız eğer hesabın silinmesi sonrasında tekrardan açmamanız gereklidir.

Fakat siz silinme işleminin devreye girmediğini bildiriyorsanız eğer bu durumda internet bağlantınız gitmiş olabilir. Bağlantılarınızı gözden geçirmelisiniz. Bağlantıları gözden geçirdiğinizde tekrar aynı yere giriş yaparak deneme yapmalısınız. Bu da olmazsa uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme sağlayabilirsiniz.

Tüm bu işlemler de netice vermezse bu durumda Signal yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz. Onu da yine uygulama içerisinden sağlayabiliyorsunuz. Yardım alanına girerek bize ulaşın kısmından iletinizi gönderebilirsiniz.

Signal hesap silme ve hesabını kapatma
Önceki İçerikXiaomi Mi CC9e format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikTelegram hesabını kapatma ve hesap silme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here