Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Signal belge gönderemiyorum ve dosya gitmiyor diyenlere özel işlem aşamalarına yönelik adımları ele aldık.

Ülkemizde mesajlaşma uygulamaları arasında tercihler arasındaki yerini alan Signal uygulamasında günden güne ilgi artmaktadır. İlgi artıkça uygulama da yaşanan sorunlarla alakalı araştırmalarında arttığını söylemek mümkündür. En çok arama yapılan konularda birisi de Signal belge gönderemiyorum ve dosya gitmiyor sorunu için izlenmesi gereken yolları gözden geçireceğiz.

Aslında siz dosyanızın boyutunu ve tüm ayarlarını yapıyor olmanıza rağmen sorunsuz şekilde gönderilmesi gerekmektedir. Gitmiyor ise bağlantınızda bir sorun olabilir. Yalnız çoğu kullanıcı da uygulama yeni olmasından dolayı bilgilerin nerede olduğuna dair bilgiye sahip olamadıklarını dile getirmektedir.

Signal belge gönderemiyorum ve dosya gitmiyor

Signal belge gönderemiyorum

Signal belge gönderemiyorum sorununa yönelik aşamaları gözden geçirmiş bulunmaktayız. Öncelikle Signal platformunda belgenin nereden gönderileceğine bakıp ona göre ilerleme sağlayacağız. Daha sonrasında ise gitmeme nedeninin ne olduğunu kontrol edeceğiz. İlk olarak Signal mesajlaşma uygulamasına giriş işlemi gerçekleştirin.

Daha sonrasında sohbette dosya göndereceğiniz kişiyle olan sohbet alanına gelin. Ve beraberinde ekranın sol tarafında bulunan (+) işaretine tıklayın. Buraya tıklamanızla birlikte gelen sayfanın alt kısmında ‘’Dosya’’ ibaresini göreceksiniz. Dosya bölümüne tıklayıp dosyanızın gönderim işlemlerini sağlayabilirsiniz.

Dosya karşı tarafa gitmiyor ise bağlantılarınızı gözden geçirmelisiniz. Mobilden bağlantı kuruyorsanız wifiye, wifiden bağlantı kuruyorsanız mobile bağlanarak deneme sağlayın. Gerçekleştirilen bu işlemler başarısız olur ise eğer bu durumda internetinizle ilgili bir sorun yoktur. Dolayısıyla bağlantı kontrolü arka planda çalışan uygulamalarınız varsa onları kapatıp tekrar deneme gerçekleştirin.

Signal dosya gitmiyor problemi için bahsedilen ayarları devreye alıyor olmanıza rağmen dosya yine gitmiyor ise bu durumda saat ve tarih ayarlarınızı gözden geçirin. Bazen saat ve tarih ayarları doğru olmadığından dolayı gitmeyebilmektedir. Dolayısıyla telefonunuzun bu bilgilerini düzeltmeniz gerekiyor.

Bunların dışında sorun yine gitmiyor ise gelen güncelleme buna engel olabilmektedir. Doğal olarak uygulamanızı en güncel hale getirebilmeniz için kaldırıp yeniden yükleme sağlarsanız sorunu gidermiş olursunuz. Signal hakkında sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz.

Signal belge gönderemiyorum ve dosya gitmiyor
Önceki İçerikSignal sesli mesaj gönderemiyorum ve gitmiyor
Sonraki İçerikBecastled Sistem Gereksinimleri Pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here