Paylaş

Secure wipe nedir ne işe yarar nasıl kullanılır. Android telefon kullanıcıları için secure wipe ile ilgili bilinmesi gerekenlerin neler olduğunu hazırladık.

Bilgisayar, tablet ya da telefonlarda kullanım sağlamadığımız uygulamaları ya da resim veya videoların silinmesi gerçekleştirmekteyiz. Silinen bu dosyalar cihazda görünmemiş olsalar bile dosyaların bulunduğu alan cihazlarımıza mevcut olarak görünmektedir. Ve işin bir diğer tarafı da gelişen teknoloji ile birlikte artık çeşitli uygulamalarla beraber silinen dosyaların bir çoğunu geri getirebilmek mümkündür. Bu bazı kullanıcı kesimi için iyi bir işlem olsa da bazı kesim için bu çokta istenilmeyen bir durum. Silmiş olduğu bir şeyin tekrar geri yüklenebileceği ihtimali ister istemez canımızı sıkabilir. Fakat secure wipe uygulamasıyla birlikte artık silinen uygulamaların geri gelinmesi neredeyse imkansız bir hal almaktadır. Uygulamadan yararlanan kişiler telefonundan bir şeyi sildiği andan itibaren silmiş olduğu verinin geri gelmesi gibi bir durum kesinlikle olmayacaktır. Secure wipe ile ilgili daha fazla merak edilenleri aşağıda konu aldık.

Secure wipe nedir ne işe yarar nasıl kullanılır

Secure wipe nedir, secure wipe nasıl çalışır, secure wipe telefondaki görevi nedir, secure wipe ne işe yaramaktadır, secure wipe nasıl kullanılır, secure wipe ayarları hakkında merak edilenler. Evet android işletim sistemli cihazlarda silinen bir dosyanın tamamen kaybolabilmesi için secure wipe sizlere bu konuda öncülük etmektedir. İllaki bu işlemin nasıl çalıştığını ve nasıl kullanıldığını merak ediyorsunuzdur. Bunun için secure wipe hakkında merak edilen tüm detayları yazı içerisinde sizlerle paylaştık.

Secure wipe ne işe yarar

Yukarıda da belirttiğimiz üzere silinen bir dosyanın telefon içerisinde tekrar geri gelme ihtimalini üçüncü bir uygulama dahil kullansanız imkansız hale getirmektedir. Uygulamayı Buraya tıklayarak telefonunuza indirebilmek mümkündür.

Telefonunuzda indirdikten sonra bu alanda bilmeniz gereken 3 seçeneği sizlerle paylaşacağız.

Secure wipe nedir ne işe yarar nasıl kullanılır, secure wipe nedir, secure wipe ne işe yarar, secure wipe nasıl kullanılır, secure wipe ne demek, secure wipe ayarları

  1. Telefonunuzdan silmiş olduğunuz arama kayıtlarını, mesajları ya da uygulamaların veri alanında bilgilerinin geri gelmesini engelleyebilmek için Sanitize System Space işaretleme yapabilirsiniz.
  2. Onun dışında telefonunuz da var olan hafıza kartında silmiş olduğunuz video ya da fotoğrafların tekrar geri gelmesini engelleyebilmek için Sanitize Secondary SD Card seçeneğini işaretleme yapabilirsiniz.
  3. Son olarak bir de telefonunun dahili hafıza alanında bulunan fotoğraf ya da videoların silinme işlemleri sonrasında tekrar kurtarma ihtimalini kardırmak adına Sanitize SD Card seçeneğini işaretleyip işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Secure wipe nedir ne işe yarar nasıl kullanılır işlemleri için sizlere konudan bahsettik. Takıldığınız ya da daha farklı bilgi almak istediğiniz noktaları yorumda bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here