Paylaş

SD karttaki resimler galeri de gözükmesin. Hafıza kartında var olan fotoğraf ve videoların galeri alanında çıkmasın istiyorsanız nelerin gerekli olduğuna birlikte bakacağız.

Bazen telefonda sürekli çektiğimiz videolar veya resimlerden dolayı ya da indirdiğimiz uygulamalarla beraber veri alanı yeterli olmamaktadır. Böyle durumlarda sd kart yani harici bir hafıza kartı alarak telefonumuza takarak o alana ilgili resim ve dosya klasörlerini aktarmaktayız. Bu işlemler oldukça basittir. Galeri de yer alan fotoğrafların birinin üzerine gelip uzunca bastıktan sonra tüm seçeneklerin açılacağı bir ekran gelmektedir. Yani tümünü seçebileceğini bir düğme olacak. Onu işaretleyip taşı diyerek SD karta taşıma işlemleriniz tamamlanabilmektedir. Tabi taşımalar sağlandıktan sonra hafıza kartına aktarılan resim ve dosyalar yine galeri alanındaki yerini almış olacaktır. SD karta aktarılan resimlerin galeri alanında gözükmesin istiyorsanız birlikte sağlayacağımız bir kaç yöntem ile birlikte bu sorunu ortadan kaldıracağız.

SD karttaki resimler galeri de gözükmesin

Hafıza kartında olan bilgiler galeri de çıkmasın, sd kartta olan videolar galeri de gözükmesin, sd kartta olan fotoğraflar galeri de çıkmasın istiyorum, galerimde sd karttaki resimler görünmesin, hafıza kartına attığım resimlerim galeride çıkmasın istiyorum. Telefonun hafızasını rahatlatmak amacıyla aldığınız sd karta bilgileri aktardıktan sonra galeri kısmında ilgili fotoğraf ya da resimlerin görünmemesini istiyorsanız. Konuyla alakalı olarak nasıl bir yöntem izlemeniz gerektiğine birlikte bakarak sorunu çözüme kavuşturacağız.

Hafıza kartındaki resimler galeride görünmesin

Telefonumuza harici olarak takmış olduğumuz sd karta aktarımını sağladığımız fotoğraf  ve videoların gözükmemesi için iki ayarı yöntemi sizlere sunumu sağlayacağız. Bu yöntem bilgileri sonrasında artık telefonun galeri alanında sd karta dair bilgiler görünmeyecektir.

SD karttaki resimler galeri de gözükmesin, sd karttaki fotoğraflar gözükmesin, sd karttaki fotoğraflar galeride çıkmasın, hafıza kartındaki resimler galeride görünmesin, hafızadaki resimler galeride çıkmasın, sd kart resimleri gizleme

İlk olarak var olan fotoğraflarımızın isminin başına . (nokta) koyabilirsiniz. Fotoğrafın görünmez olmasını sağlayacak en büyük etkenlerden bir tanesidir.

  • Bir ikinci yöntem ise nomedia dosyası oluşturmaktır. Ardından nokta başına nokta koyup belirlediğimiz resim ve videoları işleme alacağız.
  • Oluşturduğumuz klasörün adına nomedia verdiğimizden dolayı belirlenen resimler ve videoları bu klasöre atmamız halinde var olan resim ve dosyaları galeri artık sizin karşınıza çıkarmamaya başlayacaktır.
  • Yapılan ayarlarla birlikte SD karttaki resimler galeri de gözükmesin isteyenler de işlemlerini tamamlamış olacaklardır.
  • Aklınıza takılan bir yer olursa bize yorumda bunu belirtebilirsiniz.

SD karttaki resimler galeri de gözükmesin, sd karttaki fotoğraflar gözükmesin, sd karttaki fotoğraflar galeride çıkmasın, hafıza kartındaki resimler galeride görünmesin, hafızadaki resimler galeride çıkmasın, sd kart resimleri gizleme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here