Sd kart boş gözüküyor dosya sistemi desteklenmiyor. Telefonlarımızın hafızalarını artırmak için kullandığımız sd kart boş görünüyor ise çözüm için yazımız yeterli olacaktır.

Yeni çıkan akıllı telefonların hemen hemen hepsinin hafıza alanı eskiye nazaran daha da artmış bulunmaktadır. Ancak hafızalar artsa da telefona yüklediğimiz uygulamalarında veri kaplama alanı o kadar fazlalaşmaktadır. Hal böyle olunca ister istemez harici depolama alanının olmasını istemektedirler. Bunun için telefonlarımıza takarak alanı fazlalaştırmaya yardımcı olan SD kartlarla ilgili de son dönemlerde problemin arttığı gözlemlenmektedir. Bir çok kullanıcı SD kartının dolu olmasına rağmen boş olduğunu ya da telefonlarınızın sd kartı görmediklerini dile getirmektedir. Bazı kitle ise sd kartı cihazlarının dosya sistemi desteklemiyor diye hata verdikten sonra ilerleme yapamadığını bildirmektedir. Biz de bu bilgilendirmeler doğrultusunda ilgili işlemlerimizi kapsamlıca sağlamış bulunuyoruz. Kontrollerimi neticesinde soruna sebebiyet veren nedenleri araştırarak işlemleri gerçekleştirdikten sonra problem ortadan kalkmış olacaktır. Bu işlemleri sağlarken verilerin bazı alanları kaybetme durumunu da göz önünde bulundurmanız da fayda bulunmaktadır.

Sd kart boş gözüküyor dosya sistemi desteklenmiyor

Sd kart boş görünüyor, sd kart dolu gözükmesine rağmen takınca boş diyor, sd kart gözükmüyor, sd kartı dosya sistemi desteklemiyor diye hata alıyorum, dosya sistemi sd kartı neden desteklemez?, dosya sisteminin sd kartı desteklemesi için neler yapılması gereklidir? SD kart ile ilgili yaşamış olduğunuz bu ve benzeri hatalarla alakalı olarak izlenecek yöntem adımlarını yazımızda kapsamlıca sizler için değineceğiz.

Sd kart gözükmüyor

Karşılaşılan bu sorun ile ilgili olarak sd kartı bir hafıza kartı kullanarak bilgisayarımıza takıyoruz. Bilgisayara taktıktan sonra sd kartınızın içerisinde var olan dosya bağlantılarına erişmeyi gerçekleştirelim.Yapılan bu işlem ayarları sonrasında SD kartı boş ya da gözükmeme durumu bilgisayarda bu şekilde gözükmüyorsa yani sorun yoksa. Var olan dosyaları bilgisayarımıza alalım. Yedekleme gerçekleştirilmesi sonrasında kartın biçimlendirme işlemlerini sağlayalım.

Sd kart boş gözüküyor dosya sistemi desteklenmiyor, sd kart boş gözüküyor, dosya sistemi desteklenmiyor, sd kart gözükmüyor, sd kart hatası, sd kart dosya desteklemiyor

Belirtilen işlemler netice vermez ve hala daha aynı hata karşınıza geliyorsa yukarıda ele aldığımız gibi bilgisayarda da hiç bir şekilde gözükmüyorsa bu durumda üzüntüye hemen kapılmamanız gereklidir. Çünkü yöntemlerin var olduğunu en başta sizlerle paylaşmıştık. Farklı bir bilgisayar var ise onun üzerinden belirtilen işlemleri deneyelim. Şayet burada da işlem sağlanmaz ise bu durumda kartın sıfırlama işlemlerinin yapılandırılması gereklidir. Siz de biliyorsunuz ki sıfırlama demek her şeyin silinmesi demektir. Bu riski göze alarak sıfırlama yapmak isterseniz sorunun giderileceğini sizlerle paylaşmak isteriz.

Ancak bazı kullanıcılar ben bilgilerim için zaten kurtarılmasını istiyorum diye araştırma yaptım diyebilir. Bu durumda da kartı belli aralıklarla tekrar takıp çıkartın. Aynı gün yapmamanız da fayda bulunmaktadır. Çünkü artık sinir kat sayılarınız tavan yapmıştır. Haliyle beklemeye dayanamayabilirsiniz.

Yok eğer diyorsanız ki ben artık her şeyi göze aldım sıfırlamayı yapacağım. Bu durumda kartı tekrar bilgisayara takın. Sonrasında ”Bilgisayarım” alanına girelim hafıza kartınızın ismini göreceksiniz. Sağ tıklayıp ”Biçimlendir” demeniz halinde kart sıfırlama işlemleri tamamlanmış olacaktır. Artık Sd kart boş gözüküyor dosya sistemi desteklenmiyor sorunu da ortadan kalkmış olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz