Paylaş

Samsung telefonunda sd kartı şifreleme. Telefonunuza takılı mikro Sd karta şifre koyabilmek için telefondan neler yapacağınızı anlatacağız.

Telefonlarımızdaki mikro SD kartların içerisindeki verilerin şifreleme işlemlerini sağlayabiliyorsunuz. Önemli bilgilerin sd kart çıkarılarak başka bir telefona takıldıktan sonra alınmasını istemiyorsanız bu işlem işinizi görecektir. Yalnız sd kart içindeki verilerin şifrelemesini sağlamadan önce bilmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bunları bilmeden şifreleme yapmanız halinde siz de kartın içerisindeki verilere ulaşamayabilirsiniz. Sd kart şifreleme sonrasında telefonu sıfırlamanız halinde şifre bir daha asla çözülemez hale gelecektir. Sd kart şifrelendiğinde başka bir cihaza takmanız durumunda o telefondan verilere ulaşım sağlayamazsınız. Ben böyle bir şey yapmam diyebilirsiniz. Ama telefonun bir anda arıza yaptığınızı düşünürseniz sd kartı çıkartıp başka bir cihaza taktığınız da bilgilere ulaşım sağlanamayacağını bilmenizi isterim. Şimdi bu bilgiler ışığında eğer isterseniz mikro SD Kartın nasıl şifreleneceğine dair işlemlerin yapılmasına. Ayarları birlikte inceleyerek şifreleme işlemini sağlayacağız.

Samsung telefonunda sd kartı şifreleme

Sd kart şifreleme için ne yapmam gerekiyor, samsung telefonumdaki sd kartı şifrelemek istiyorum, samsung telefonda sd karta şifre koyma, sd kart şifreleme nasıl yapılıyor, sd kart şifre koyma, sd kart şifrelenmiyor. Samsung cihazınızın hafıza kartı yani mikro SD Kartın verilerine şifreleme koyabilmeniz için yapacağınız ayarlardan bahseceğiz.

SD kart şifreleme nasıl yapılır

Belirttiğimiz üzere şifreleme sonrasında cihazın arızalanması halinde verilere ulaşım yapamayacağınızı bilmeniz gereklidir. Bu bilgiler ışığında eğer yine de şifreleme isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Samsung telefonunda sd kartı şifreleme, sd kart şifre koyma, sd kart nasıl şifrelenir, samsung sd karta şifre koyma, samsung sd karta şifre koyma, sd kart şifreleme

  • İlk olarak telefonumuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş yapıyoruz.
  • Daha sonrasında ‘’Kilit ekranı ve güvenlik’’ alanına tıklıyoruz.
  • Sayfaya giriş yaptıktan sonra aşağıya doğru indiğiniz de SD kart şifrele bölümüne ulaşacaksınız.
  • Yaptığınız işlem sonrasında SD kartın şifrelemesinin yapılacağına dair bilgilendirme gelecektir. İşlemler uzun sürebilir. 1-2 saat sürebileceği ihtimalini göz önünde bulundurmanız da fayda bulunmaktadır.
  • SD Kart şifrele alanına tıkladıktan sonra şifre ya da pin bilgisi gelecektir. Bu değerlerin girişini gerçekleştiriyoruz.
  • İşlemler başlanacak ve şifreleme işlemleri % dilim olarak ekranda görünecektir. İşlem uzun süreceği için beklemeniz gerekiyor.

Ayarları sağladıktan sonra aklınıza takılan bir nokta olursa bunu yorumda bizlerle paylaşabilirsiniz. Onun haricinde isterseniz Facebook ekran bembeyaz kalıyor açılmıyor adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Samsung telefonunda sd kartı şifreleme, sd kart şifre koyma, sd kart nasıl şifrelenir, samsung sd karta şifre koyma, samsung sd karta şifre koyma, sd kart şifreleme

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here