Paylaş

Samsung telefonumun tuş sesini açamıyorum. Samsung galaxy cihazlarının klavye sesi nasıl açılır? Hangi ayarın yapılması gereklidir. Tüm bilgiler haberimizde.

Tuşlu telefondan akıllı telefonlara yeni geçiş sağlayan kişiler klavyeye alışma süresi biraz zaman alabilmektedir. Karşılaşılan bu durumun atlatılabilmesi için sağlanması gereken işlem klavye seslerinin aktif hale getirilmesidir. Samsun telefon kullanıcıları için tuş seslerinin nereden aktif hale getirileceğine yönelik tüm incelemelerimizi sağladık. Aslında sizler telefonunuzu sessizde iken sesliye almanız durumunda klavye sesi de bu bağlı olacak şekilde otomatik olarak açılmaktadır. Bazı durumlarda da klavye sesleri Ayarlar alanından kısıldığından dolayı yani kapatıldığından ötürü bizler sesliye alsak dahi bu devreye girmemektedir. Duruma sebep olan nedenleri ve haricinde klavye ses ayarlarının nasıl açılacağına ilişkin yazımız sizler için yararlı olacaktır. Beraberce yaptığımız işlemler sonrasında samsung cihazınızın klavye tuş seslerinin açılımını sağlamanız mümkündür.

Samsung telefonumun tuş sesini açamıyorum

samsung telefonun klavye sesi açılmıyor, samsung tuş ayarları, samsung galaxy tuş sesi nasıl açılır?, samsung telefonumun klavye ses ayarları nereden yapılır?, samsung klavye sesini açma, samsung klavye sesi açılmıyor, samsung tuş sesi açılmıyor. Telefonumuzdaki klavye ya da tuşların sesinin açılabilmesi için gerçekleştirilecek bir kaç işlem sonrasında sorunun giderilmesi mümkündür. Sadece ayarların nereden ve nasıl yapıldığını bilmemiz bu aşamada bizlere yetecektir.

samsung klavye sesi açma

Şayet samsung telefon kullanıyorsanız ve bu telefonda klavyenizdeki tuşların sesini açmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yapılması muhtemel işlem ayarları için ilk olarak telefonumuzdan ”Ayarlar” kısmına giriş sağlıyoruz.

Ayarlar alanına giriş yaptığımızda ”Sesler ve titreşim” alanına giriş gerçekleştirelim. Gelen ekran bilgilendirmesinde de ”Klavye sesi” alanını göreceksiniz. Bu alanda ki tik işareti eğer pasif durumda ise sağa doğru çekerek aktif hale getirilmesini gerçekleştirebilirsiniz. Yapılacak işlemler sonrasında sorun giderilmiş olacaktır. Tüm yapılan işlemlerle birlikte klavye sesleri aktif hale getirilmiş olacak siz sorun yaşarsanız bunu yorumdan bizlere paylaşmanız yeterlidir.

Samsung cihazlarınızda ses açma işlemlerini bu yönde sağladıktan sonra ilerleyen dönemlerde tekrar kapatmak için tekrar aynı yolları takip ederek bu tik işaretini sol tarafa çekmeniz yeterli olacaktır. Ki zaten biz bu durumu bir önceki yazımızda sizler için kapsamlıca ele almış bulunuyoruz.

Samsung telefonumun tuş sesini açamıyorum, samsung tuş sesi açma, samsung klavye sesi açma, tuş sesi açma, klavye sesini açma, samsung klavye sesi açılmıyor

Samsung telefonumun tuş sesini açamıyorum, samsung tuş sesi açma, samsung klavye sesi açma, tuş sesi açma, klavye sesini açma, samsung klavye sesi açılmıyorSamsung telefonumun tuş sesini açamıyorum, samsung tuş sesi açma, samsung klavye sesi açma, tuş sesi açma, klavye sesini açma, samsung klavye sesi açılmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here