Samsung telefonu modem olarak kullanma ve internet paylaşımı için izleyeceğiniz yöntemleri kaleme alacağız. Hotspot ayarlarını da kontrol etmiş olacağız.

Arkadaşlarımızla bir ortamda oturduğumuz süre içerisinde bir arkadaşımızın ulan internetim bitti ya diyerek üzüntü içerisine girdiğini görebilirsiniz. Böyle bir durum ile mutlaka karşı karşıya kalmışsınızdır. Bu ve benzeri durumla karşı karşıya kalındığında karşı taraf üzülmesin diye hemen kendi internetinizi arkadaşınızla paylaşmak istersiniz. Yalnız bunu bilmeyen bir çok kullanıcı bulunmaktadır. Biz de gerekli kontrol ve araştırmaları kapsamlıca gerçekleştirdik. Yaptığımız inceleme ve kontroller neticesinde samsung telefonlarda hotspot yani internet paylaşımının nereden ve nasıl yapıldığını araştırdık. Birlikte yapılandıracağımız işlem ayarları sonrasında bundan sonraki süre de sizler de artık telefonunuzdaki interneti başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Ya da evinizde bilgisayardan internete bağlantı kurmak istiyorsunuz ya da modemde var olan internet gitti. Babanız, anneniz ya da abiniz tarafından duyacağınız bilgi senin modemin internetini açalım. Yani telefonunuzu modem olarak kullanmak isterler. İşte bu istek onların en masum isteğidir. Ayarlar için nelerin gerekli olduğuna tek tek göz atacağız.

Samsung telefonu modem olarak kullanma

Telefonu modeme çevirme, telefonu modem olarak kullanma, telefonun internetini paylaşma, samsung telefonun hotspot ayarlama, samsung internet paylaşımı, samsung interneti paylaşamıyorum, telefonun interneti nereden paylaşılır? Telefonumuzun internetini arkadaşımız ya da evimizdekiler için paylaşabilmek adına gerekli incelemeleri sağladık. Siz de eğer samsung bir cihaz kullanımı sağlıyorsanız yapacağınız işlemler sonrasında internetinizin paylaşımını gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonu modeme çevirme

Evde modemde yaşanan bir sıkıntı sonrasında telefonu modem olarak kullanımını sağlayabilirsiniz. Yani telefonunuzda eğer mobil internet var ise interneti ev içerisindekilerle paylaşımını gerçekleştirmeniz mümkündür. Yalnız bu yazımı da internet paylaşımı sadece samsung telefonlardaki işlemlere aittir. Diğer ürünlerle ilgili de makaleleri hazırlayacağımızı bilmenizi ve bizleri takipte kalmanızı istiyoruz.

  1. Samsung telefonumuzdan ”Ayarlar>Bağlantılar>Diğer ağlar” alanına giriş sağlıyoruz.
  2. Yapılan işlemler sonrasında ”Mobil ağlar” yazısını görmeniz gereklidir.
  3. Bu alana giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra ”Mobil erişim noktası” kısmını göreceksiniz.
  4. Burayı aktif hale getirmeniz halinde artık telefonun internetini paylaşabilir ve telefonu modem olarak kullanımını sağlayabilirsiniz.
  5. Menü ->Ayarlar ->Kablosuz ve ağ ->Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı ->Taşınabilir Wi-Fi alanı ayarları ->Taşınabilir Wi-Fi alanlarını da takip etmeniz yeterli olacaktır.

Samsung telefonu modem olarak kullanma işlemleri için tüm gerekenleri sizlere aktardık. Aklınıza takılanları yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Samsung telefonu modem olarak kullanma, telefonu modem olarak kullanma, hotspot yapamıyorum, telefonun internetini paylaşma, telefon internetini paylaşamıyorum, samsung telefonu modem yapma Samsung telefonu modem olarak kullanma, telefonu modem olarak kullanma, hotspot yapamıyorum, telefonun internetini paylaşma, telefon internetini paylaşamıyorum, samsung telefonu modem yapma

Önceki İçerikAndroid telefonum sürekli donuyor kasıyor
Sonraki İçerikSd kart boş gözüküyor dosya sistemi desteklenmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz