Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Samsung telefondan google hesabını kaldırma ve silme işlem aşamalarını hangi alandan sağlayacağınızı konu aldık.

Telefonlarımızın tamamını sıfır almamaktayız. İkinci el alımlarda da cihazın karşı taraf tarafından sıfırlanarak içerisinde yedek alacağı bilgiler varsa eğer o bilgilerin alınması istenilmektedir. Bazen hesaplar silinmeden de telefonlar teslim ediliyor. İşte bu alanda aksaklıklar meydana geldiğinden sorunun nasıl giderileceğini kontrol edeceğiz. Samsung telefondan google hesabını kaldırma ve silme aşamalarınızla ilgili bilgilendirmeleri sizlere paylaşacağız.

Telefonunuzun Google hesabının kaldırılabilmesi için işlem aşamalarını hem görsel hem de yazılı bir şekilde sizlere sunacağız. Bu aşamada sizden tek isteğimiz ayarları belirttiğimiz şekilde kaleme almak olacaktır. Ben hazırım diyorsanız eğer ayarların nasıl sağlanacağı konusunda işlemlere başlayabiliriz.

Samsung telefondan google hesabını kaldırma ve silme

Samsung telefondan google hesabını kaldırma

Samsung telefondan google hesabını kaldırma işlemlerinizi telefonunuzdan gerçekleştiriyorsunuz. Bunun içinde ilk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümün gelin. Ayarlar bölümüne geldiğinizde sayfanın orta alanında bulunan ‘’Hesaplar ve yedekleme’’ butonuna dokunun.

Yapılan bu ayarlar sonrasında gelen ekranda ‘’Hesaplar’’ yazısını göreceksiniz onun üzerinde tıklayın. Ardından kaldırmak istediğiniz Google hesabınızı bulup onun üzerinde dokunun. Bu işlem sonrasında farklı bir ekrana yönlendirileceksiniz.

Gelen ekranın alt tarafında ‘’Hesabı kaldır’’ butonunun aktif durumda olduğunu göreceksiniz. Hesabı kaldır diyerek işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Birlikte sağlamış olduğumuz ayarlarla beraber sorununuzun artık çözüme kavuşturmuş ve telefonunuzdan Google hesabınızı kaldırmış olacaksınız. Belirtilen ayarlar sonrasında hala daha Google hesabı kalkmıyor ise bu durumda aşağıdaki adımları kaleme alabilirsiniz.

Samsung telefondan google hesabını silme

Samsung telefondan google hesabını kaldırma ve silme

Samsung telefondan google hesabını silme ayarlarını yukarıda belirtilen şekilde işleme almanız durumunda hiçbir problem olmaması gereklidir. Ancak sizde sorun yaşanıyor ise bununla alakalı olarak cihazın şarj oranı %70 iken sıfırlama yöntemine gidebilirsiniz. Elbette sıfırlama yapmadan önce yedeklerin de alınması gerekiyor.

Açılım sırasında bu Google hesabını istememesi için yeni bir Google hesabı eklemeniz de lazım. Eklemeden sıfırlama yaptıysanız telefonu almış olduğunuz kişi ile iletişime geçerek Google hesabının şifresini kendisinden öğrenebilirsiniz. Sormak veya eklemek istediğiniz yer varsa bize yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikHuawei Nova Young format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikZOOM öğrenci isimleri değişmesin ve katılımcıları yönetme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here