Paylaş

Samsung ağda kayıtlı değil nedir nasıl giderilir Sorularının yanıtsız kalmaması adına tüm çözüm yöntemlerini araştırıp cevaplarını ise aşağıda sizlere sunduk.

Samsung telefon kullanıcılarının son dönemlerde yaşamış oldukları ”Ağda kayıtlı değil” hatalarının artığı görüntülenmektedir. Yaşanan bu sorun sonrasında bir çok samsung telefon kullanıcısı telefonları üzerinden işlem sağlayamamaktadır. Ne internet bağlantısı yapılabilmek ne de arama gerçekleştirilmektedir. Can sıkıcı olan bu durum karşısında hemen telefonu sıfırlamaya geçiş yapılmaktadır. Aslında bu son adımda yapılacak işlemlerden birisidir. İlk aşama da sıfırlama yapmadan nelerin yapılması gerekli olduğuna bakmamız gereklidir. Biz de sıfırlama öncesinde sorunu nasıl giderebilirsiniz, çözüme nasıl erişim sağlayabiliriz bunun araştırmasını sağladık.  Ağda kayıtlı olmayan telefonunuzun tekrar ağa bağlantısının yapılabilmesi için hazırladığımız yazı içeriğimizi izlemeniz de fayda bulunmaktadır.

Samsung ağda kayıtlı değil nedir nasıl giderilir

Ağda kayıtlı değil hatası alıyorum, ağda kayıtlı değil nasıl çözülür, samsung telefonumda ağda kayıtlı değil uyarısı alıyorum, samsung ağda kayıtlı hatasının çözümü, samsung ağda kayıtlı değil diyor.  Telefonda internete giremediğimiz ya da arama sağlayamadığımız sırada bir anda ”Ağda kayıtlı değil” hatası ile karşı karşıya kalıyoruz. Çok sinirlenip telefonu kırma aşamasına dahi gelebiliyoruz. Bunu yapmadan önce araştırma sağladıysanız yapılması gerekenleri anlatacağız.

Samsung ağda kayıtlı değil nasıl giderilir

Karşılaşılan ”Ağda kayıtlı değil” hatası sonrasında ilk yapılması gereken işlemlerden biri telefonumuzun bataryası çıkıyorsa onu çıkarıyoruz. Ardından içerisinde var olan sim kartımızın çıkarılmasını sağlıyoruz. İşlemler sonrasında biraz bekleyelim bu süre yarım saat kadar olabilir.

  1. Yaptığımız işlem sonrasında hala daha ağa bağlı değil hatası gelir ise telefonun wifi alanını aktif hale getirip 5-10 dakika kadar bekleyelim. Tekrar kapattıktan sonra sorunund evam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.
  2. Bu aşama sonrasında da problem giderilmez ise Ayarlar > Diğer ayarlar > Mobil ağlar > Ağ operatörleri alanına geliyoruz. Beraberinde bu alanda var olan ”Ağları ara” kısmına tıklıyoruz.
  3. Otomatik olarak var olan ağlar aranacaktır. Arama tamamlandıktan sonra gelen bilgilendirme de hangi operatöre bağlı iseniz onu seçelim. Ağı kaydettikten sonra sorun giderilecektir.
  4. İşlemler netice vermez ise eksik yaptığınız bir alan var mı onu kontrol edin. Yok ise yedek alarak sıfırlamasını sağlayabilirsiniz.

Samsung ağda kayıtlı değil nedir nasıl giderilir ? Sorularının yanıtını yazımızda vermeye çalıştık. Varsa eklemek istediğiniz ya da başka bir sorun yorumda bize iletebilirsiniz

Samsung ağda kayıtlı değil nedir nasıl giderilir, ağda kayıtlı değil, samsung ağda kayıtlı değil, samsung kayıtlı değil, ağda kayıtlı değil nedir, ağda kayıtlı değil nasıl giderilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here