Paylaş

Rust sistem gereksinimleri için size lazım olan bilgileri ve oyun hakkında bilmeniz gerekenleri tek tek hazırladığımız yazımızda anlatacağız.

Rust sistem gereksinimleri

Rust, tam anlamı ile hayatta kalma çabası gösterdiğiniz oyunlardan birisidir. Oyuna başladıktan sonra yapmanız gereken ise hayatta kalmak ve karakteri sürekli olarak geliştirmektir. Gerçeği yansıtan animasyonları ile birlikte susuzluk, soğuk hava ve açlık ile mücadele veriyorsunuz.

Oyunu daha öncesinde bilgisayarınıza indirmeye çalıştığınızda hata aldıysanız ya da oyunda donma veya kasma problemleri ile karşılaştıysanız bunun nedeni gereksinimleri bilmediğiniz içindir. Bu gereksinimleri bilmeden ya da oyunun kaç GB olduğunu bilmeden yaptığınız indirme hata almanıza neden olacaktır.

Soğuk havaya karşı ateş yakabilirsiniz, açlığa karşı yemek pişirebilirsiniz bunları yaparken de düşmanlarınıza karşı da dikkatli olmalısınız. Kim bu düşmanlar diye soracak olursanız da bu düşmanlar diğer oyuncuların ta kendileridir.

Oyun hakkında gerekli yorumları incelemediğimiz de oyun ile ilgili olumsuz yorum yüzdesi oldukça düşüktür. Oyunu beğenen ve aktif şekilde oynayan kişi sayısının da hayli fazla olduğunu söylemek mümkündür.

Rust oyununu bilgisayarınıza indirmek için boşta bulunması gereken depolama alanını merak ediyor olabilirsiniz. Bilgisayarınızda boş olması gereken alan ise toplamda 20 GB olmalıdır. Bu alan varsa bilgisayarınıza oyunu sorunsuz şekilde indirebilirsiniz. Tabi bilgisayarınızda donma ya da kasma olmadan oyunu oynayabilmeniz için ise diğer gereksinimlerinde ne olduğunu bilmelisiniz. Aşağıda oyun için en düşük sistem gereksinimlerinin neler olduğunu adım adım aktaracağız.

rust

Rust en düşük sistem gereksinimleri

  • İşlemci Intel Core i7-3770 – AMD FX-9590
  • Ekran Kartı GTX 670 – AMD R9 280 / 2 GB VRAM             
  • Bellek   8 GB RAM
  • Depolama Alanı 20 GB Alan
  • İşletim Sistemi  Windows 7 64 Bit
rust sistem gereksinimleri

Hali hazırda kullanım yapmış olduğunuz bilgisayarınızın bu gereksinimleri karşılıyor olması halinde oyunda donma ve kasma sorunu ile karşılaşmazsınız. Aldığımız bilgiler ve size ilettiğimiz bu değerler tamamen resmi kaynaklardan alınan bilgilerdir. Yani oyunu indirmeniz ile birlikte kesinlikle donma ya da kasma olmadan veya indirme esnasında sorun yaşamadan işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Oyun hakkında merak ettiğiniz farklı hususları bize yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here