Paylaş

Roblox sistem gereksinimleri neler olduğunu merak ediyorsanız yazımız içerisinde oyunla ilgili gerekli olanları anlatacağız.

Roblox sistem gereksinimleri

Roblox nedir? şeklinde araştırma içerisine girdiyseniz oyunun 16 milyondan fazla oyuncusu olduğunu söyleyebiliriz. Oyun 2016 yılı itibariyle piyasaya sürülmesine rağmen hala daha online olacak şekilde milyonlarca kişi tarafından oynanmaktadır. Geçmişten günümüze popülerliğini sürekli devam ettirmektedir.

Oyunun geçmişten günümüze kadar hiç popülerliğini kaybetmeden gelmesindeki en büyük etkenlerden birisi de oyun içerisinde iletişimin olmasıdır. Yani oyuncular oyunda kendi içerisinde sürekli iletişim halindedir. Bu da oyunun sürekli popüler kalmasını sağlamaktadır.

Sadece bir oyun olarak değil aynı zamanda tanımadığını kişilerle iletişim kurmanıza ve onlarla dostluk etmenize de imkan sağlamaktadır. Roblox oyununu bir sosyal medya uygulaması gibi de düşünebilirsiniz. Lakin o kadar olmadığını belirtmeliyiz.

Bazı oyunlarda olduğu gibi Roblox oyununda da para birimi bulunmaktadır. Oyunu daha öncesinde hiç oynamayanlardan biriyseniz eğer eminim ilk yaptığınız araştırma oyunun kaç GB olduğudur. Biz de sizin için bu araştırmaları inceledik. Oyunun toplamda bilgisayarınızda yapacağı depolama alanı 20 MB şeklindedir.

Bir de oyunun bilgisayarınızdan istediği sistem gereksinimleri de bulunmaktadır. Bunların neler olduğuna gelin birlikte bakalım.

roblox

Roblox sistem gereksinimleri

  • İşlemci: 1,6 GHz değerine sahip bir işlemci
  • Bellek: Windows Vista ve üzeri için 1 GB / Windows XP için 512 MB.
  • İşletim Sistemi: Windows XP, 7, 8, 10
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce FX 5500 veya ATI Radeon 9500 veya Intel GMA 3100
  • Depolama: 20 MB

Bilgisayarınızın bu gereksinimleri karşılaması durumunda oyunu sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Mevcut bilgisayarınızda oyunda donma ya da kasma olmamasını istiyorsanız bu gereksinimleri bilgisayarınızın karşılaması gerekiyor.

Roblox sistem gereksinimleri

Çünkü bir çok oyun sever bilgisayarlarına yükledikleri oyunlarda hatalar ile karşılaşabilmektedir. Bunların nedeni ise gereksinimlerin karşılanmamasından kaynaklıdır. Sormak veya eklemek istediklerinizi bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

Farklı oyunların sistem gereksinimlerini merak ediyorsanız şayet onlarla ilgili bilgilere de web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Şayet farklı bir oyunun gereksinimleri öğrenmek istiyorsanız onu da bize yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here