Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırladığımız bu yazımızda Rehberdeki kişileri messenger’a aktarma yükleme işlemeleri nasıl aktif duruma getireceğinizi konu aldık.

Günümüzde artık iletişimin bir çoğunu mesajlaşma üzerinden sağlamaktayız. Bir arkadaşımızla buluşacaksak ya da yeni biriyle tanışıyorsak genelde mesaj yöntemi kullanılmaktadır. Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger’da bu hizmete ayak uydurmaktadır. Rehberdeki kişileri messenger’a aktarma yükleme işlemlerini yapmak istiyorsanız bunu nasıl sağlayacağınıza bakacağız.

  • Messenger uygulaması da son dönemlerde sürekli kendini yenilmektedir. Gelen yenilikler uygulamanın kullanımını daha da kolay hale getirmektedir.
  • Artık rehberinizde var olan kişileri messenger uygulamasına çok rahat bir şekilde aktarabileceksiniz.
  • Ayarları nasıl sağlayacağınızı birlikte kontrol edeceğiz.

Rehberdeki kişileri messenger’a aktarma yükleme

rehberi messenger'a yükeleme

Rehberi messenger’a yükleme işlemlerinin aktif duruma getirmeniz ile birlikte artık otomatik olarak rehber messenger alanına yüklenecektir. Bunun hangi yollarla yürütüleceğine ise size adım adım olacak şekilde aktaracağız.

İlk olarak messenger uygulamanızın içerisine giriş gerçekleştirin. Uygulamaya girdikten sonra sağ üst alanda bulunan ‘’Profil’’ resminizin üzerine dokunun. Ardından gelen ekranda ‘Kişiler’’ seçeneğini göreceksiniz. Bunun üzerine tıklayın.

Kişilerin içerisine giriş yaptığınızda ‘’Rehberdeki kişileri yükle’’ yazısını görmeniz gerekiyor. Karşısı yüksek ihtimalle sizde kapalı olacak şekilde ayarlıdır. Buranın üzerine tıklayıp ‘’Aç’’ demeniz durumunda rehberinizdeki var olan kişiler messenger alanına otomatik olarak yüklenecektir.

Elbette rehberinizde bulunan kişilerden messenger kullanan yoksa bunların messenger alanında isim bilgilerini görseniz bile sohbet için ‘’Davet gönder’’ yazısı olacaktır. Ayarlar için var olan ekrana geldiğinizde ‘’Rehberdeki kişileri yükle’’ seçeneği görünmüyorsa sebeplerini beraber inceleyeceğiz.

Messenger’a rehberdeki kişileri aktarma

messengera rehberi yükleme

Messenger’a rehberdeki kişileri aktarma ayarlarını bahsettiğimiz şekilde yapabilirsiniz. Lakin sizde belirttiğimiz alan bulunmuyorsa bu durumda uygulamanız güncel değildir. Dolayısıyla uygulamanızı güncellemeniz gereklidir. Güncelleme işlemlerinizin devreye alınabilmesinin en kolay yolu ise uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemektir.

Bu işlem sonucunda uygulamanız en güncel haline geleceğinden ötürü aynı yere tekrar giriş yapmanız durumunda var olan özelliğe ulaşmış olacaksınız. Etkinleştirme işlemlerini yapmanız ile birlikte sorun kalmamış olacaktır. Messenger ile ilgili merak ettiğiniz diğer konuları bize yorum alanından bildirmeniz durumunda gerekli olan bilgileri yine aynı şekilde yorumdan size ulaştıracağız.

iPhone uygulamalar kayboldu görünmüyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here