Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda Red onaylanmadı hata kodu 0057 pos hatası ile alakalı bilgilendirmenin neyden dolayı geldiğini konu aldık.

İnternet alışverişlerinizi ve normal günlük işlemlerinizi artık kredi kartıyla yapmaktayız. Dolayısıyla e-ticaret alanına ilgi daha da artmış durumdadır. Gittiğimiz mekanlarda da gelen itibariyle pos cihazının olup olmadığını sormaktayız. Bazen işlem sırasında Red onaylanmadı hata kodu 0057 pos hatası uyarısı ile karşılaşılmaktadır. Alınan bu hatanın ne ile alakalı olduğunu detaylandıracağız.

  • Vereceğimiz bilgiler doğrultusunda alışverişinize kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.
  • Konuyu daha fazla uzatmadan işlemlerinize başlayalım.

Red onaylanmadı hata kodu 0057 pos hatası

Red onaylanmadı hata kodu 0057

0057 pos hatası alıyorsanız eğer bu tamamen kullanım gerçekleştirmiş olduğunuz kartla ilgilidir. Yani pos cihazında ya da işletme sahibi ile alakalı bir problem bulunmamaktadır. Hatayı aldıktan sonra bilmeniz gerekiyor ki kredi kartınızın internet alışverişlerini yapması ile ilgili bir kısıtlama bulunmaktadır. Haliyle bu kısıtlamanın banka tarafından kaldırılması gereklidir.

Alınan hata ile alakalı olarak kart sahibi kredi kartını almış olduğu bankasının ilgili servisi ile görüşme yaparak kartının e-ticarette kullanmadığını ve aldığı hatayı bildirmesi gerekiyor. İlgili müşteri hizmetleri yetkilisi almış olduğunuz bu hata sonrasında sizleri geniş çaplı bilgilendirecek ve sorunun neyle alakalı olduğunu söyleyecektir.

Hatanın kalkması içinde kendi sistemlerinde bu durumu düzeltip probleminizi giderecektir. Bir çok kullanıcı sinirden kartı kırıp atmaktadır. Böyle bir yola girmenize gerek bulunmamaktadır. Kartınız da almış olduğunuz hataları derlemeye devam etmekteyiz. 0057 Pos hatasının nedenini ayrıntılı şekilde yer verdik.

0057 işlem onaylanamadı

0057 işlem onaylanamadı probleminizin kartı almış olduğunuz yerin bankasıyla alakalı olduğunu belirttik. Bu aşamada kartla alakalı yaşadığınız ekstrem durumlar olur ise bize bunu yorumdan bildirmeniz yeterlidir. Vereceğiniz bilgiler ya da hata kodları sonrasında onlarla ilgili de araştırmalarımızı yapıp çözüme yönelik bilgilendirmeleri vermekteyiz.

Bazı hatalar bankanızın müşteri hizmetleri yetkilisini aramadan da giderilebilmektedir. Yani sizle alakalı olan hatalarda bankanızın yetkilileri de bir işlem sağlayamamaktadır. Ancak bu hata tamamen bankanızla ilgili olmasından ötürü banka yetkilileri probleminizi giderecektir. İyi gezintiler dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here