Paylaş

Red hesap müsait değil hata kodu 51. Pos cihazında ödeme almak istediğinizde bu hatayla karşılaşıyorsanız nedenini birlikte kontrol edeceğiz.

Artık gittiğimiz bütün mekanlarda pos cihazı bulunmaktadır. Hemen hemen tüm işletmelerde kartlardan ödeme alınabilmektedir. Aldığınız ürün ne olursa olsun maliyeti neye gelirse gelsin pos cihazından çekim yapmıyoruz diyen bir işletme bulamazsınız. Ama kredi kartınızdan çekim sırasında bazen çeşitli uyarılarla karşılaşılabilmektedir. O an yanınızda nakitte yoksa bu sizi zor durumda bırakabilmektedir. Hata kodu:51 sonrasında tekrar deneme yaptırabilirsiniz. Yeniden tutarın çekilmesini işletme sahibinden isteyebilirsiniz. Fakat yine aynı uyarının geleceğini aklınızdan çıkarmamanızda fayda bulunmaktadır. Alınan hatanın temeldeki nedeni pos cihazıyla alakalı değil tamamen kredi kartınızın limitiyle alakalıdır. O yüzden limit yetersizliği hatası geldiği içinde limitin üste çıkarılması gerekiyor.Alınan sorun ile ilgili neler yapmanız gerektiğine birlikte bakacağız.

Red hesap müsait değil hata kodu 51

Hata kodu 51,pos cihazında hata kodu 51 diyor, hata kodu 51 sorununu giderme, red hesap müsait değil, hesap müsait değil uyarısının nedeni nedir, pos cihazında hesap müsait değil uyarısı vermektedir. Bir mekana gittiğinizde ya da bir alışveriş merkezinde yapmış olduğunuz alışverişi kredi kartından ödeme yapmak istiyor ve bu hatayı alıyorsanız nedeni oldukça basittir. Kartınızın limitiyle alakalı bir sorun yaşıyor olduğundan ötürü bu uyarıyı geliyor karşınıza.

Hata kodu 51 sorunu

Alınan hata sonrasında kredi kartınızın bağlı bulunduğu bankanızın müşteri hizmetlerini arayıp karşılaştığınız sorunu dile getirmeniz halinde sizlere limit yükseltilmesinden bahsedilecektir. Yani limitin geçersiz olmasından ötürü hata meydana gelmektedir. O yüzden size verilecek en sağlıklı çözüm önerisi de limitin üste çekilmesi olacaktır.

Red hesap müsait değil hata kodu 51, red hesap müsait değil, hesap müsait değil, hata kodu 51, hata kodu 51 red, red hesap

Eğer siz işletme sahibi iseniz pos cihazında benzer hatalarla muhakkak karşılaşacaksınız. Aldığınız hataları internet ortamında araştırma sağladığınız da belli alandan sonra artık tecrübe kazanacağınız için sorunun ne ile alakalı olduğunu müşterinize iletmeniz halinde o da anlayışla karşılayacaktır.

Kart çekimleriyle alakalı yaşamış olduğunuz farklı hataları bize yorum alanından belirtebilirsiniz. O hatalarla ilgili araştırmalarımızı sağlayarak sizlere yazılarımızı paylaşmaya devam edeceğiz.

TAVSİYE YAZI: Pos hata veriyor hata kodu 05 red onaylanmadı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here