Kıymetli arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda Red hatalı kart hata kodu 014 şeklinde pos cihazınızdan hata alıyorsanız çözüme yönelik ayarları birlikte inceleyeceğiz.

Günümüzde artık cebimizde nakit para taşımamaktayız. Alışverişlerimizi ise kartlarımızdan sağlamaktayız. Bundan dolayı da bütün işletmelerde pos cihazlarının olduğunu söyleyebiliriz. Öyle olmasa mekana giden müşteriler alışverişlerini o mekandan yapmamaktadırlar. Lakin bazen farklı hatalar alınabilmektedir. Alınan uyarı için yapmanız gerekenleri sıraladık.

  • Çekim esnasında meydana gelen bu hatanın nasıl çözüme kavuşacağını ve çözümü için nelerin gerekli olduğunu ayrıntıları ile birlikte yazımızda bulabilirsiniz.

Red hatalı kart hata kodu 014

Red hatalı kart

Red hatalı kart uyarısı alınmasının altında yatan neden giriş yapılan kartın bir kredi kartına ait olmaması ile alakalıdır. Normal koşullarda siz kartınızı direk pos cihazından çekim yaptırdığınızda bir problemin olmaması gerekiyor. Ancak böyle bir hata sonrasında bankanız ile iletişime geçmeniz gereklidir.

Corona virüsünden dolayı herkesin evde kaldığı bu dönemde e-ticaret sitelerinin de önemi ve yoğunluğu arttı diyebiliriz. Doğal olarak sizde herkes gibi alışverişlerinizin büyük yoğunluğu internet üzerinden sağlıyorsunuzdur.

Mağazaların kapalı olduğu bu dönemde elbiselerinizi ya da kişisel ihtiyaçlarınızın tamamını internet üzerinden sağlayabilirsiniz. Alışverişinizi yaptığınız sırada Red hatalı kart hata kodu 014 uyarısı gelirse bunun nedeni girdiğiniz kart bilgilerinin hatalı olması ile alakalıdır.

Kart bilgilerinizi tekrar gözden geçirerek bağlantıları kontrol edin. Bu kontrolleri yaptığınızda tekrar giriş yaparsanız sorun olmadan ayarlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kart bilgilerinin doğru girildiğinden eminsiniz lakin yine de bu uyarıyı alıyorsanız bu durumda mutlaka banka yetkilileri ile iletişime geçin.

Hata kodu 014

Red hatalı kart hata kodu 014

Hata kodu 014 sorunu için banka yetkililerine durumu açıklayıcı bir şekilde iletirseniz kredi kartınızda yaşanan aksaklığı kendileri girecektir. Kişisel bilgilerinizi isteyecek olan müşteri hizmetlerine yapmış olduğunuz tuşlamaları da söyleyin.

Normal koşullarda iş müşteri hizmetlerine kalmadan sizin giderebileceğiniz bir problem olmasından ötürü kart bilgilerinin doğru girilmesi yeterli olacaktır. Ancak pos cihazından çekim sağladığınız esnada bu hata alınırsa doğrudan yetkililere durumu iletmeniz yeterlidir. Kartla hata yoksa bile pos cihazında bir hata olabilir. Dolasıyla sorun sizle alakalı değil pos cihazının sahibi ile ilgilidir. Onun halletmesi gereken bir işlem olacaktır.

Önceki İçerikMarketplace bir hata oluştu ürünün paylaşılamadı
Sonraki İçerikBluTv wifiden çalışmıyor açılmıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here