Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Pubg mobile unfortunately stopped hatası için hangi yolların takip edilmesi gerektiğine birlikte bakacağız.

Dünya genelinde bir anda patlayan ve bilgisayar, tablet ile birlikte telefonda oynayabildiğiniz Pubg mobile oyunu coronadan sonra daha fazla oynanmaya başlandı. Can sıkıntısına bire bir olan oyunda bazı hatalarda baş gösterebilmektedir. Pubg mobile unfortunately stopped hatası alıyorsanız çözümüne yönelik ayarları beraber kontrol edeceğiz.

  • Oyunun çevrim içi oynanması ve çok oyunculu olmasından ötürü bazı hatalarda peş peşe gelebilmektedir.
  • Oyuna girişiniz ya da oyun esnasında karşılaştığınız tüm sorunları çözüme nasıl kavuşturacağınıza geçelim.

Pubg mobile unfortunately stopped hatası

Pubg mobile

Pubg mobile nedir? Oyun PlayerUnknown’s Battlegrounds, Bluehole tarafından geliştirilip yayına verilmiştir. Bir uçağa 100 oyuncu bindirilerek oyuna başlanmaktadır. Oyuncular istedikleri zaman var olan adalara paraşütleri ile birlikte atlamaktadır. Siz de aynı şekilde oyuna başlayabilirsiniz.

Oyunu indirdiniz ancak oyunu oynadığınız sırada bazı hatalar almaya başladınız bunların altında yatan nedenin ne olduğunu inceleyeceğiz. Yine aynı şekilde unfortunately stopped hatası da bunlardan birisidir.

  • Oyunu telefonunuzdan oynuyorsanız eğer telefonunuzun var olan gereksinimlerinin oyunu kaldırması gereklidir.
  • Bunun içinde telefonunuzdaki boş alanın 1 GB olması gerekiyor. Yine aynı şekilde Ram ise 2 GB ram olması lazım.
  • Ram’in yeterli gelmemesi durumunda oyunu indirme ve oynama sırasında bu ve benzer hatalar alabilirsiniz.
  • Sorun bunla alakalı değil ise Sırasıyla; Ayarlar, Uygulama Yöneticisi, Pubg Mobile, Depolama, Ön belleği sil ve verileri temizle diyerek işlemlerinizi bitirebilirsiniz.
  • Probleminiz bununla da giderilmez ise aşağıdaki adımları deneyin.

Pubg mobile unfortunately stopped

Pubg mobile unfortunately stopped hatası

Pubg mobile unfortunately stopped sorunu için üstteki bilgiler problemin giderilmesine yetmediyse eğer bağlantılarınızda bir problem var demektir. İnternet yavaşlığı ya da internetinizin kesilmesi durumunda bu hatayı alabilirsiniz.

Wifiden bağlanıyorsanız eğer anlık bağlantınızı mobilden deneyin. Mobilden bağlıysanız da wifiye bağlanarak deneme gerçekleştirin. Sorun internet bağlantısıyla alakalı da değil bu durumda cihazınıza gelen güncellemeden ötürü sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Dolayısıyla güncellemeleri kontrol edip tekrar deneyin.

Son olarak oyunu telefonunuzdan kaldırıp yeniden yükleyerek deneme sağlayın. Tüm bu bahsettiğimiz işlemlerin sonunda oyun içerisinde sorun yaşamadan kullanımları yapabilirsiniz. Pubg mobile için sormak ya da merak ettiğiniz farklı bir husus varsa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here