Değerli okurlarımız, yayına vereceğimiz bu yazımızda Pubg mobile sunucuya bağlanılamıyor sorunu için gereken bilgileri sizinle paylaşacağız.

Pubg mobile oyununa girişlerde ya da çıkış işlemleri esnasında sorunlar oluşabilmektedir. Keza bu en normal durumlardan bir tanesidir. Yaşanan aksaklıklardan birisi de hiç şüphesiz oyuna girişler esnasında oluşmaktadır. Güncelle diye bir yazı geldikten sonra hemen altında Pubg mobile sunucuya bağlanılamıyor hatası belirmektedir. Haliyle alınan hata oyuna girmenize engel teşkil edecektir. Çünkü pubg mobile oyunu tamamen internet veri bağlantısı üzerinden açılmaktadır.

  • İnternet bağlantınızın olması yeterli değildir. İnternet bağlantınızın hız değerlerinin de iyi olması ve modemin çekim gücünün kuvvetli olması gereklidir.
  • Aksi durumda oyunda donmalar, kasmalar veya böyle sunucu bağlanılamıyor hataları almanız gayet normal bir durum teşkil etmektedir.

Pubg mobile sunucuya bağlanılamıyor

Pubg sunucuya bağlanılamıyor
  1. Pubg sunucuya bağlanılamıyor

Böyle bir hata almış olduğunuzda farklı bir işlem yapmaksızın direk olarak internet bağlantınızı gözden geçirmelisiniz. Veriden sorun yaşamanızdan dolayı bu hatayı alıyorsunuz. Yani kısacası mobil veriden bağlanıyorsanız wifiye, wifiden bağlanıyorsanız mobil veriye bağlanarak işlem sağlayın. Ancak bu ayarları yapıyor olmanıza rağmen oyuna giriş işlemi esnasında sunucu uyarısı veriyorsa belki de oyunun kendi içerisinde bir arıza ya da çalışma yapılıyordur.

Test etmek için farklı bir cihazdan oyuna girmeyi deneyebilirsiniz. Ondan giriş işlemi sağlandı ancak sizinkinde hala bu sunucu hatası duruyorsa o halde sizin telefonunuzda bir problem var. İnternetten olup olmadığını test etmek için iki cihazdan bağlantı kurarak aynı ağ üzerinden ilerleme yapmanızda fayda bulunmaktadır. Bu sayede internet tabanlı bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı da tespit ederek çözmüş olacaksınız.

Arka planda çalışan ya da güncellemeye aldığınız uygulamalardan ötürüde böyle bir uyarı alıyor olma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Bir de uygulamalara güncelleme gelmesinden ötürü giriş işlemi için bu güncellemeyi şart koşuyor olabilir. Dolayısıyla güncellemenizi mağazaya girerek ilgili yetkililere bildirmeniz gerekmektedir.

  • Pubg sunucuya erişilemiyor

Verdiğimiz bilgiler doğrultusunda hala daha sunucu hatası varsa telefonunuzu kapatıp açarak test yapmanızı öneriyoruz. Telefonunuzun kapatıp açtığınızda da sorun varsa ayarlar alanına gelerek ağ ayarlarını sıfırlayıp tekrar deneyin. Aslında internet tabanlı çalışmadığı için internetteki sorunu giderdiğinizde bu sorunda giderilmiş olacaktır.

Yani pubg güncelleme gelmediyse ve siz böyle bir hata alıyorsanız hemen bağlantılarınızı gözden geçirmelisiniz. Pubg mobile hakkında sormak sunucuya erişilemiyor hatası ile ilgili eklemek istediğiniz yerleri ekleyebilirsiniz.

Önceki İçerikMobilden pubg mobile çalışmıyor
Sonraki İçerikFacebook reels videosu oluşturma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz