Değerli arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda Pubg mobile sunucuya bağlanılamıyor yanıt vermiyor sorununun altında yatan nedenin ne olduğunu anlatacağız.

Corona virüsünden dolayı evde olduğumuz bu dönemlerde canımız sıkılabilmektedir. Aralıklı günlerde sokağa çıkma yasağının verilmesi bazı uygulamalarında bu hususta parlamasına neden olmuştur. Nitekim daha öncesinde popüler olan Pubg mobile oyunu Corona virüsünden dolayı popülerliğini ikiye katladı diyebiliriz. Ancak bazı kullanıcılar Pubg mobile sunucuya bağlanılamıyor yanıt vermiyor uyarısı aldıklarını bildirmektedir.

 • Alınan hatanın altında yatan nedenin ne ile alakalı olduğunu bildirirken çözüm yollarını da geniş şekilde paylaşacağız.
 • Oyunu oynamaya kişi sayısının oldukça az olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle herkes tarafından beğenilerek oynanan oyunda bu hatanın nasıl giderileceğine bakacağız.

Pubg mobile sunucuya bağlanılamıyor yanıt vermiyor

Pubg mobile yanıt vermiyor

Pubg mobile yanıt vermiyor hatası eminim herkes gibi sizi de sinir edecektir. Oyuna bağlandınız esnada ya da bağlanmaya çalıştığınızda böyle bir uyarı gelmesi ister istemez sinir kat sayılarınızı bozacaktır. Oyun internet bağlantısı üzerinden hizmet veren bir oyundur. Ve Çevrim içi olduğundan dolayı internetinizin de yavaş olmaması gereklidir. Yavaş olan bağlantılarınızda bu ve benzeri hatalarla karşılaşılabilmektedir.

 • Yaşanan sıkıntı sonrasında mobilden bağlıysanız bağlantınızı kesip wifiden bağlantı kurmayı deneyin.
 • Wifiden bağlıysanız eğer bu alanda bağlantınızı kesip mobile bağlantı kurmayı deneyin.
 • Yapılan bu denemeleriniz ile beraber sorun çözüme kavuşmuş olması gereklidir.
 • Yine hata devam ederse bağlantı kurmuş olduğunuz cihaza DNS vermeniz gerekiyor.
 • Vereceğiniz DNS bilgileri ise; (8.8.8.8-8.8.4.4) olmakta olup bu şekilde giriş sağlamanız gereklidir.
 • DNS girilmesine rağmen oyuna girdiğiniz de aynı hata devam ediyorsa farklı arkadaşlarınızda aynı sorunun olup olmadığını öğrenmelisiniz.
 • Onlarda da aynı sorun varsa bu durumda sunucu tabanlı bir sorun yaşıyorsunuz demektir.
 • O yüzden sorunun Pubg mobile yetkilileri tarafından giderilmesi gerekiyor.
 • Bunun dışında verdiğimiz DNS bilgilerinin nasıl girileceğini bilmiyorsanız web sitemiz üzerinden kullandığınız cihaza bağlı bilgileri aratarak bulabilirsiniz.

Pubg mobile sunucu yanıt vermiyor

Pubg mobile sunucuya bağlanılamıyor yanıt vermiyor

Pubg mobile sunucu yanıt vermiyor problemi için yukarıdaki işlemleri yapıyor olmanıza karşın hala daha problem devam ederse uygulamanızı cihazınızdan kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayın. VPN programı kullanmıyorsanız eğer bir tane VPN üzerinden bağlantı kurmayı deneyin.

Cihazınızın saat ve tarih bilgilerinde hata varsa bunları kontrol edip düzeltin. Hangi cihazdan bağlanıyorsanız eğer o cihaza güncelleme gelmiş mi? Onu test edip bağlantı kurmayı deneyin. Bahsettiğimiz tüm bu işlemleri yapmanız durumunda sorununuzu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Önceki İçerikDota 2 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikWhatsapp telefon tarihi yanlış düzeltemiyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz