Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, hazırladığımız bu yazımızda Pubg mobile mikrofon ayarı ses gitmiyor problemi için neler yapmanız gerektiğini sizinle paylaşacağız.

COVİD-19 virüsünden sonra ülkece evde kal kampanyalarını başlatarak virüsün en aza inmesini sağlamış bulunuyoruz. Evde canımız sıkılmasın diye en çok oynadığımız oyun ise tartışmasız Pubg mobile uygulaması olmuştur. Pubg mobile mikrofon ayarı ses gitmiyor ise bununla ilgili hangi ayarları gözden geçirmeniz gerektiğine bakacağız.

  • Oyunda arkadaşlarınızdan yardımı sesli olarak da isteyebildiğiniz için ses ayarları oldukça önemlidir.
  • Hep sesinizin gitmesi hem de sesin geliyor olması bu bağlamda çok önemlidir. Şimdi bu ayarları hangi yoldan sağlayacağınıza bakacağız.

Pubg mobile mikrofon ayarı ses gitmiyor

pubg karşıya sesim gitmiyor

Pubg karşıya sesim gitmiyor diye üzülmenize gerek bulunmamaktadır. Çünkü mikrofon ayarlarınızı hangi alandan sağlayacağınıza beraber bakarak probleminizi tam anlamı ile ortadan kaldıracağız.

İlk olarak telefonunuzun menü alanına gelerek Pubg oyununa giriş yapalım. Oyunun içerisine girişinizi yaptığınızda ise ödüllerinizi alıp kalan işlemlerinize devam edin. Karşınıza gelen ekranda ‘’Başla’’ diye bir seçenek göreceksiniz. Başla diyerek ayarlara devam edelim.

Oyuna girişinizi gerçekleştirdikten sonra oyunun ana ekranının sağ üst alanında bulunan ‘’Mikrofon simgesine’’ dokunun. Bu alana tıklamanız ile birlikte ‘’PUBG MOBILE için mikrofon izinlerini aç ve sesli sohbet izinlerini kullan’’ yönünde bir uyarı bilgilendirmesi ekrana gelecektir.

Böyle bir uyarı aldıktan sonra ise yapmanız gereken oyunu kapalı konuma getirmek olacaktır. Oyunu kapattıktan sonra telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin. Buraya girişinizi sağladıktan sonra gelen ekranda ‘’Pubg mobile’’ oyununu göreceksiniz. Onun üzerine tıklamanız ile birlikte karşınıza gelen ekranda ‘’Mikrofon’’ ayarının kapalı işaretlidir. Bunu açmanız ile birlikte tekrar oyuna girmeniz durumunda ses alanında meydana gelen sorun giderilecektir.

Pubg ses gitmiyor

Pubg ses gitmiyor

Pubg ses gitmiyor probleminiz yaptığınız bu işlem sonrasında da devam ederse oyunu kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayarak test edebilirsiniz. Karşı taraftan ses alamıyorsanız onun ses bağlantılarını kontrol etmesini isteyebilirsiniz.

Tüm bu bilgiler ışığında Pubg oyunu ile ilgili sormak istediğiniz ya da takıldığınız bir yer olursa bunu bize yorumdan bildirmeniz yeterlidir. Ses ayarlarını bahsettiğimiz şekilde işleme koyabilirsiniz.

Pubg mobile mikrofon ayarı ses gitmiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here