Paylaş

Pos işlem gerçekleştirilemedi haberleşme hatası. Kullanım sağlanan pos cihazında çekim işlemleri esnasında bu hatayla karşılaştıysanız çözüm haberimizde.

Günümüz çağında alışverişlerimizin çoğunu internet üzerinden sağlamaktayız. Ev alışverişlerini ya da dışarda bir mekanda oturduğumuzda ödediğimiz hesapları ise yine kartımız üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Eskiden kart bulunduran iş yerlerinin sayısı bir elin parmaklarını geçmezken artık bulundurmayan iş yerleri bu durumda düşmüştür. Nedeni ise artık insanlar tüm alışverişlerini kartları üzerinden yapmaktadır. Üzerinde nakit olmayan bir insan o an acil alışveriş yapmak için ATM arayacağına pos cihazı bulunduran bir iş yerine gitmeyi daha mantıklı bulmaktadır. Çoğu kişi şehir dışına çıkarken ya da başka bir alandayken yanına nakit almadan çıkmaktadır. Kartınızın yanınızda olması geri kalan tüm işlemleri bitirmeye imkan sağlayacaktır. Fakat pos cihazlarında da parayı çekme işlemleri sırasında bazen müşteri bazen de işyerinin pos cihazıyla ilgili sorun ortaya çıkabilmektedir. Alınan hatalar farklı farklı olduğu için sorunları araştırma yaparak bulabiliyorsunuz. Eğer ki çekim işlemleri esnasında işlem sağlanmadı haberleşme hatası verdiyse buna neden olan etkenleri bilebilmeniz için durumun araştırmasını sağlamış bulunuyoruz.

Pos işlem gerçekleştirilemedi haberleşme hatası

Pos işlem sağlamıyor, pos haberleşme hatası veriyor, pos cihazında çekim yapmak isterken haberleşme hatası neyden dolayı gelir, pos cihazı işlem gerçekleştirmiyor, pos işlem gerçekleştirilemedi hatası veriyor. Yönünde alınan hataların sizle mi yoksa müşteri kartıyla mı ilgili bunun incelemesini sağlayacağız. Öncelikle işyerlerinde kullanılan pos cihazlarının çekim sağlayabilmesi için aynı zamanda mobil ya da wifi bağlantısının olması gereklidir. Yani internet bağlantısı olmadan pos cihazı faal hale gelmez.

Pos haberleşme yapmıyor

Haberleşme sağlanamadı uyarısından da anlayacağınız üzere kullanım sağlanan pos cihazıyla internet ağı arasında hata meydana gelmesinden ötürü bir sorun yaşamaktasınız. Haliyle mobil pos kullanımı gerçekleştiriyorsanız eğer ücret çekimini sağlamadan önce daha açık bir alana geçerek denemelerinizi sağlamanız gerekiyor. Deneme işlemleri sonrasında sorun giderilmezse ise hangi banka ise ora ile görüşmenizi sağlayabilirsiniz.

Pos işlem gerçekleştirilemedi haberleşme hatası, pos işlem sağlamıyor, pos işlem gerçekleştirmiyor, pos haberleşme hatası, pos haberleşme uyarısı, kart haber alamıyor

Fakat siz mobil pos değil de sabit pos kullanıyorsanız böyle bir durumda ise yapmanız gereken işlem internet bağlantısını gözden geçirmek olacaktır. Yani çekim işlemleri esnasında bağlantı kopukluğa uğradığından dolayı haberleşme sağlanamadı işlem gerçekleştirilemedi uyarısıyla karşı karşıya kalıyor olabilirsiniz.

TAVSİYE YAZI: Karta el koyun pos red hatası veriyor

Pos işlem gerçekleştirilemedi haberleşme hatası ile ilgili sorunun ne ile alakalı olabileceğini yazımız içerisinde detaylı şekilde sunmuş bulunuyoruz. Eklemek istediğiniz ya da aklınıza takılanları bize yorumdan iletebilirsiniz.

Pos işlem gerçekleştirilemedi haberleşme hatası, pos işlem sağlamıyor, pos işlem gerçekleştirmiyor, pos haberleşme hatası, pos haberleşme uyarısı, kart haber alamıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here