Paylaş

Pos hata veriyor hata kodu 05 red onaylanmadı. Pos cihazında ücreti almak istediğinizde belirtilen hatayı alıyorsanız nedeni ve çözümü haberimizde.

Günümüz çağında artık paralarımızı nakit olarak cebimizde değil de kartımızda tutmaktayız. Bir yere alışveriş yapmaya gittiğimizde de pos cihazı var mı yok mu? Sorusunu sormaktayız. Şuan tüm işletmelerde pos cihazının olduğunu belirtebiliriz. Hatta çoğu zamanlarda bir mekana gideceğimiz zaman pos olmayan yerlere gitmediğimizde oluyor. Pos cihazlarında kartımızla çekim sağladığımız sırada genel olarak hatalar alınabilmektedir. Bu hata sizin kartınızla alakalı olduğundan dolayı işletme sahibiyle bir bağlantısının olmadığını belirtebiliriz. Hesaplarda çoğu zaman çeşitli hatalar gelebilmektedir. Alınan hatalardan en sıkça karşılaşılanı ise hata kodu:05 red onaylanmadı uyarısıdır. Böyle bir hata sonrasında hesabınızda para varken ve bir hata olmaması gerekirken bu hatanın karşılaşılması o an için bizi sıkıntıya sokabilmektedir. Şimdi alınan bu hatanın neyle ilgili olduğunu ve hata sonrasında nelerin yapılması gerektiğine birlikte göz gezdireceğiz.

Pos hata veriyor hata kodu 05 red onaylanmadı

Pos cihazı hata veriyor, hata kodu 05 diyor, pos cihazı karttan çekim yapmıyor, kartımla pos cihazında çekim yapamıyorum, hata kodu 05 red onaylanmadı, pos cihazı hata veriyor uyarısının gelmesindeki neden nedir. Gibi soruları hem işletmeci olarak hem de kartın sahibi olarak merak ediyor olabilirsiniz. Banka kartınız hangi bankaya ait olursa olsun benzeri hatalarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Alınan uyarı sonrasında farklı bir kartla deneme yaparak aynı hatanın tekrar edip etmeyeceğini incelemelisiniz. Eğer farklı kartta sorun olmuyorsa takmış olduğunuz kartla ilgili sorun olduğu için bu sorunun ne ile ilgili olduğuna da birlikte bakacağız.

Hata kodu 05 red veriyor

Alınan hatanın pos cihazıyla uzaktan yakından bir alakası yoktur. Tamamen sizin kartınızdaki alışveriş tutarınızla alakalı bir hata alıyorsunuz. Örnek verecek olursak sizin kredi kartınızın alışveriş limiti 400 TL ama sizin ödeme yapmak istediğiniz Mevla 401 TL ise pos hata veriyor ise kontrolleri aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

Pos hata veriyor hata kodu 05 red onaylanmadı, pos para çekmiyor, pos makinesi arızalandı, pos hata kodu 05, pos red onaylanmadı hatası, hata kodu 05

Limitin üst seviyeye çıkarmak ise müşterinin elinde yani sizlerin elinde olduğu için böyle bir durumda bankanızın bağlı bulunduğu müşteri hizmetleri numarasını arayarak kendilerine limitin yükseltilebilmesine yönelik bilgilendirme verebilirsiniz.

Vereceğiniz bu bilgi bilgilendirme onaylandıktan sonra çekimlerinize tekrar devam edebilirsiniz. Lakin red onaylanmadı ya da hata kodu 05 hatasının işletmeciyle ya da pos cihazıyla alakadar olmadığını tekrar tekrar yenilemekte fayda bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here