Philips Smart Led Tv Wifi Ayarı Nasıl Yapılır ile ilgili ayarları ve Kablosuz, Ip Ayarı, Dns Ayarları için sizlere detaylı bir şekilde bilgi aktaracağız.

Televizyon kullanıcıların evlerinde kullanımını gerçekleştirdiği ve vazgeçilmezleri arasında bulunan Philips Tv ile ilgili İnternet ayarlarının nasıl yapılacağını sizlere bu yazımızda kapsamlı olarak paylaşımını gerçekleştireceğiz. İncelemeleri sağladığımız, üzerinde çeşitli çalışmalarda bulunduğumuz bu ürün ile ilgili Dns ayarları, Kablosuz ağ ayarlarını ve buna bağlı yaşanan tüm sorunların önüne geçilebilmesi için yaptığımız araştırmaları sizlerle paylaşacağız.

Yaptığınız ve yapacağınız ayarlar sonrasında televizyonunuzdan da İnternet bağlantı kurup dilediğiniz gibi gezinti yapabileceksiniz.

Philips Smart Led Tv Wifi Ayarı Nasıl Yapılır

philips tv dns ayarı, philips tv internet ayarı, philips tv ıp ayarı, philips tv kablosuz ayarı, philips led tv internet ayarı, smart led tv wifi ayarı

Philips Tv İnternet ayarları ile ilgili olarak PHILIPS 55PUS6561/12 4K UHD AMBİLİGHT ANDROİD SMART ULTRA İNCE LED TV modelinde İnternete uyumlu olmasından dolayı herhangi bir kablosuz yönlendiriciye gerek bulunmamaktadır. Lakin başka sürümlü kullanıyor iseniz bunun ile ilgili de eğer bir kablosuz yönlendiriciniz bulunmuyorsa Philips müşteri hizmetlerine bağlantıyı kurup buradan sparişini verdirebilirsiniz.

Philips Tv İnternet Ayarı

Philips televizyonumuzun İnternet bağlantısının yapılabilmesi adına ilk olarak televizyonumuzun kumandasında bulunan,

 • Menü” tuşuna tıklıyoruz,
 • Yaptığımız işlem sonrasında karşımıza ”Ayarlar” bölümü gelecektir. Bu alana giriş gerçekleştiriyoruz.
 • Gelecek olan ekran bilgilendirmesinde ”Ağa Bağlan” yazısı göreceksiniz. ”Ağa Bağlan” alanına giriş gerçekleştiriyoruz.
 • Daha sonrasında gelen ekran bilgilendirmesinde bulunan kablosuz ağlarının listesinin gelebilmesi için ”Tara” seçeneğine tıklıyoruz,
 • İşlemi gerçekleştirdiğimiz süre içerisinde karşınıza kablosuz ağların girişini gerçekleştirebileceğiniz bir ekran ile karşılaşacaksınız. Kablosuz ağ adını görüp onun üzerine gelerek ”Bağlan” diyoruz,
 • Karşınıza ”Kablosuz Şifre” bilgisi gelecektir. Bu bilgi üzerine modeminizin mevcutta kullanmakta olduğunuz kablosuz ağ şifre bilgisini girip ”Ok” diyerek işlemleri tamamlıyoruz.
 • Yapılan bu işlemler sonrasında İnternet bağlantısının kurulumunu gerçekleştirmiş olacaksınız.

Artık philips televizyonunuzdan İnternet bağlantınızı rahatlıkla izleyebilir, kendiniz de aramayı sağlayabilirsiniz. Eğer bu işlemi gerçekleştirdikten sonra DNS bağlantı sorunu ile karşılaşır iseniz,

 • Bu durum ile ilgili de ”Ağ Ayarları” yada ”Network Settings’‘ bölümüne giriş işlemi gerçekleştirebileceksiniz.
 • Karşınıza gelecek bu ekrandan DNS 1 ve DNS 2 seçeneklerini
 • DNS 1: 8.8.8.8
 • DNS 2: 8.8.4.4 olarak ayarlamanız halinde bu sorun da giderilecektir.

Dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz iOS 11 Sarj Sorunu Nasıl Giderilir Detaylı ile ilgili makalemizi de inceleyebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz