Operatöre mesaj gönderilmesin gitmesin istiyorsanız veya da ücretli mesaj gönderilmesinin önüne geçilebilmesi için haberimiz faydalı olacaktır.

Akıllı telefonların artık yaygınlaştığı bir dönemde telefonlarımız da çocuklarımız oyun çok oynamaktadır. Oyun oynamak için sizden istenilen telefonu vermeme gibi bir durum söz konusu dahi değildir. Bununla birlikte oyunlarda istenilen mesaj gönderimleri olduğu için ücretin faturanıza lans edildiğini görebiliyorsunuz. Ya da yanlışlıkla atılan mesajlar sonrasında operatörü aradığınız da gönderilen mesaj içeriğinden dolayı faturanızın kabarık geldiğini öğreniyorsunuz. Ve bundan ötürü çocuğunuz telefonu istediğin de onu kırıyorsunuz. Bunun önüne geçilmesini istenilmesinden dolayı konunun detay incelemesini sağlamış bulunmaktayız. 4 haneli numaralar üzerinden faturaya yansıtılan gereksiz ücretlerin artık son bulabilmesi için yazımız yeterli olacaktır. Yapılan işlem sonrasında çocuğunuza telefonu da gönül rahatlığı ile verebilirsiniz. Hadi hazırsanız başlayalım isterseniz.

Operatöre mesaj gönderilmesin gitmesin

Operatöre mesaj gönderilmesin gitmesin, operatöre mesaj gönderilmesin, operatöre mesaj gitmesin, operatöre mesaj yollanmasın, mesaj gönderilmesin, ücretli mesaj gitmesin, ücretli mesajı engelleme işlem ayarları için hangi ayarların nereden yapılacağını konu alıyoruz. Bu işlemler sonrasında artık mesaj gönderim işlemlerini engellemiş olacaksınız. Haliyle siz de bundan sonraki süreç içerisinde çocuğunuzu kırmamış olacaksınız. Ya da kafanız rahat bir şekilde gezinti yapabileceksiniz.

Operatöre mesaj yollanmasın

Cep telefonumuz içerisinde operatöre mesaj gönderilmesini istemeyen kişiler için hazırlamış yazımız umarım faydalı olur. Yapılan işlem adımları sonrasında bundan sonraki süre içerisinde 4 haneli numaralara mesaj gönderimi telefonunuzdan engellenmiş olacaktır. Tekrarında açmak istediğiniz de de bunu nasıl yapılacağını da yazımızda anlatmış bulunuyoruz.

Operatöre mesaj yollanmaması için ilk olarak telefonumuzun ”Ayarlar” alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. İşlem ayarı sonrasında gelen ekranın sağ tarafında bulunan ”Genel” bölümüne tıklıyoruz. Sonrasında gelen ekranın alt satırında yer alan ”Uygulama yöneticisi” kısmına tıklıyoruz.

Beraberinde gelen içeriğin içerisinde ”Mesajlar” yazısını görmeniz gereklidir.”Mesajlar” alanına giriş işlemi gerçekleştirildikten sonra ”Premium SMS Gönder” yazısı ”Daima izin ver” olarak işaretli olarak görünüyorsa yanına tıklıyoruz. ”Hiç bir zaman izin verme” olarak işaretlemeniz durumunda artık operatör yani 4 haneli numaralara mesaj gönderimi olmayacaktır.

Tekrar açmak istediğinizde bu kez ”Daima izin ver” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Yapılan işlem sonrasın da Operatöre mesaj gönderilmesin gitmesin sorunu da çözüme kavuşmuş olacaktır. Aklınıza takılan soru işaretlerini yorum alanında bizlerle paylaşabilirsiniz. İyi gezintiler dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz