Netis WF2533 Modem Kurulumu Resimli Anlatım biçimde sizlere aktarıp modemin kablosuz ve internet ayarlarının nereden yapılacağını siz değerli okurlarımıza anlatacağız.

Günümüz teknolojisinin hızla gelişmesiyle birlikte artık her evde internet olmazsa olmazlarımız arasında yerini almış bulunmaktadır. Hal böyle olunca modem kullanıcılarının yaşamış oldukları sıkıntılardan ötürü bağlantı sorunlarının nasıl giderileceğine ilişkin gerekli araştırmaları sizler için sağlamış bulunmaktayız. Netis WF2533 modeminin internet ayarlarının nasıl yapılacağını, arayüz bilgilerinin neler olduğunu, sorunun neler sonrasında giderileceğini kapsamlı ve detaylı olacak şekilde sizlerle anlatacağız. Yapılması gereken işlem ise aşağıdaki adımları tek tek incelemeniz olacaktır. Böylelikle yaşanan sorun ortadan kalkacaktır.

Netis WF2533 Modem Kurulumu Resimli Anlatım

İnternet ayarlarımız için ilk olarak ”Netis WF2533 Modem Kurulumu Resimli Anlatım”una başlamadan önce kablo bağlantılarının doğru olarak yapılandırıldığından emin olmamız gerekiyor. Modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapılandırılabilmesi için öncelikle bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ”Sarı ya da Gri”renkte bulunan Ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 ya da Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz, Şayet Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır. Ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ”DSL” girişine takıp modemin elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Power, Adsl ve Lan ışığı sabit yanıyorsa tamamdır. Bundan sonraki süreç içerisinde kurulum işlemlerini sağlayabiliriz.

Netis WF2533 Modem Kurulumu Resimli Anlatım, netis kablosuz ağ ayarı, netis wf2533 modem ayarı, netis wf2533 internet ayarı, netis wf2533 kablosuz modem kurulumu, netis wf2533 kablosuz ayarı

Netis wf2533 internet ayarı

Netis wf2533 internet ayarı yapılaması için ilk olarak bilgisayar tarayıcısından boş bir İnternet sayfası açtıktan sonra arama satırı alanı temizledikten sonra,

  • 192.168.1.1” Yazdıktan sonra Entere tıklıyoruz.
  • Daha sonrasında karşınıza kullanıcı adı ve şifre bilgilendirmesi gelecektir.
  • Kullanıcı adı: admin
  • Parola: ttnet, admin ya da 1234 olarak girişini sağlayabilirsiniz. Bazen arayüz otomatik olarak gelirse daha güzel olacağından dolayı herhangi bir işlem sağlamamıza gerek kalmayacaktır.

 

Netis WF2533 Modem Kurulumu Resimli Anlatım, netis kablosuz ağ ayarı, netis wf2533 modem ayarı, netis wf2533 internet ayarı, netis wf2533 kablosuz modem kurulumu, netis wf2533 kablosuz ayarı

Netis wf2533 kablosuz modem kurulumu

netis wf2533 kablosuz modem kurulumu işlemleri için  gelen ekranda bulunan ”HIZLI KURULUM” ayarlarını aşağıdaki şekilde girişini sağlayabilirsiniz.

  • En önemli noktalardan biri bu cihaz access point olarak kullanıldığı için ”İnternet Bağlantı Türü” alanı,
  • PPPoE” olarak seçilmelidir.
  • Kullanıcı adı: kısmına ise İnternet servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilen kullanıcı adını girişiyoruz.
  • Şifre: bölümüne ise İnternet servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilen şifre bilgilerini girişiyoruz.
  • 2.4G SSID: Alanına daha öncesinde vermediğiniz bir kablosuz ağ adı belirliyoruz.
  • Parola: Alanına ise öncesinde belirlemiş olduğumuz en az 8 en fazla 64 karakterden oluşmak üzere bir kablosuz ağ şifresi girebilirsiniz.

Yapılan işlem sonrasında adımlarımız sonrasında alt satırda yer alan ”Kaydet” ikonuna tıklamanız halinde İnternet ayarlarınızı yapmış ve İnternet hizmetinizi almış olacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz