Netis WF2411 Modem Kurulumu Resimli Anlatım olacak şekilde anlatıp kablosuz ve internet ayarlarının nasıl yapılacağını görsel olarak paylaşacağız.

İnternet artık her evde bir ihtiyaç haline gelmişken bu bağlantıyı bizlere sunabilen modemler içerisinde tercih edilen ürünlerden biri olan Netis WF2411 modeliyle alakalı kurulum işlemlerin nasıl yapılacağı hiç bir kullanıcı tarafından bilinmemektedir. Bu sebepten ötürü WF2411 markasını kullanan kişilerin ayarlarını nasıl yapılacağını gerek görsel gerekte yazılı olacak şekilde sizlerle paylaşıp sorunları ortadan kaldırarak İnternet ayarlarınızı geri getirmiş olacağız.

Netis WF2411 Modem Kurulumu Resimli Anlatım

Modem ayarları için öncelikle  ”Netis WF2411 Modem Kurulumu Resimli Anlatım”una başlamadan önce kablo bağlantılarının doğru olarak yapılandırıldığından emin olmamız gerekiyor. Modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapılandırılabilmesi için öncelikle bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ”Sarı ya da Gri”renkte bulunan Ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 ya da Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz, Şayet Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır. Ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ”DSL” girişine takıp modemin elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Power, Adsl ve Lan ışığı sabit yanıyorsa kuruluma adımlarına başlayabiliriz.

Netis WF2411 Modem Kurulumu Resimli Anlatım, netis modem kurulumu, netis wf2411 kurulum, netis wf2411 modem ayarı, netis wf2411 kablosuz ayarı, netis wf2411 internet ayarı

Netis modem kurulumu

Evet arkadaşlar netis modem kurulumu işlemlerimiz için bağlantıları kontrol ettikten sonra bilgisayar tarayıcısından boş bir İnternet sayfası açtıktan sonra arama satırı alanı temizleyip,

  • Adres satırı alanına ”192.168.1.1” Yazdıktan sonra Entere tıklıyoruz.
  • Daha sonrasında karşınıza kullanıcı adı ve şifre bilgilendirmesi gelecektir.
  • Kullanıcı adı: admin
  • Parola: ttnet, admin ya da 1234 olarak girişini sağlayabilirsiniz. Arayüz otomatik olarak gelirse daha güzel olacağından dolayı herhangi bir işlem sağlamamıza gerek kalmayacaktır.

Netis WF2411 Modem Kurulumu Resimli Anlatım, netis modem kurulumu, netis wf2411 kurulum, netis wf2411 modem ayarı, netis wf2411 kablosuz ayarı, netis wf2411 internet ayarı

Netis wf2411 kurulum

Netis wf2411 kurulum işlem adımlarımız için modemin arayüzüne girdikten sonra karşımıza ”HIZLI KURULUM” adı altında değerleri girişini sağlayabileceğimiz bir sayfa açılacaktır. Gelen bu sayfadaki bilgileri aşağıdaki gibi doldurabilirsiniz.

  • En önemli noktalardan biri bu cihaz access point olarak kullanıldığı için ”İnternet Bağlantı Türü” alanı,
  • PPPoE” olarak seçilmelidir.
  • Kullanıcı adı: kısmına ise İnternet servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilen kullanıcı adını girişiyoruz.
  • Şifre: bölümüne ise İnternet servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilen şifre bilgilerini girişiyoruz.
  • 2.4G SSID: Alanına daha öncesinde vermediğiniz bir kablosuz ağ adı belirliyoruz.
  • Parola: Alanına ise öncesinde belirlemiş olduğumuz en az 8 en fazla 64 karakterden oluşmak üzere bir kablosuz ağ şifresi giriyoruz.

Yapılan ayarlar sonrasında alt satırda yer almakta olan ”Kaydet” bölümüne tıklamanız halinde İnternet bağlantınızı kullanabileceksiniz. Sorun yaşar iseniz İnternet Servis Sağlayıcısından kullanıcım gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz