Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda NETGEAR DGN1000 modem ayarı ve kablosuz kurulumu konusundaki ayarlarınıza beraber bakacağız.

Kullanımı sağlanan modemler kişiden kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Her kullanıcı kendi isteğine bağlı olarak modem alınımına gitmektedir. Almış olduğunuz NETGEAR DGN1000 modem ayarı ve kablosuz kurulumu ayarlarının hangi alandan sağlanacağına dair tüm detayları sizlere aktaracağız. Bu sayede sorunun giderilmesini sağlayabileceksiniz.

Kurulum aşamalarına başlamadan önce muhakkak önden bazı işlemlerin sağlanması gerekiyor. Kablo bağlantılarınızın doğru bir şekilde takılı olduğundan emin olmalısınız. Bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken sarı ya da gri renkte bulunan Ethernet kablosunu takıyorsunuz. Ve ardından kurulum ayarlarına başlayabilirsiniz.

NETGEAR DGN1000 modem ayarı ve kablosuz kurulumu

NETGEAR DGN1000

NETGEAR DGN1000 modem kurulumu için bütün kablo bağlantılarını doğru şekilde taktığınızdan eminseniz eğer bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açın. Adres satırı alanına 192.168.0.1 yazdıktan sonra Enter tuşuna basın.

Kullanıcı adı: admin

Parola: password ya da admin olarak yazarak giriş işlemlerinizi gerçekleştirin.

Modeminizin içerisine girişinizi yaptıktan sonra sol ekranda bulunan ‘’Setup’’ yazısının altındaki ‘’Basic settings’’ alanına dokunun.

VPI:8

VCI:35 olarak işaretli ise Apply diyorsunuz.

Encapsulation: PPPoE (PPP Over Ethernet) işaretli ve,

Login; alanına internet servis sağlayıcısı tarafından size verilen kullanıcı adını girin.

Password; alanına ise yine internet servis sağlayıcısı tarafından verilen şifre bilgilerinizin girişini gerçekleştirerek ‘’Apply’’ diyelim.

Kablolu ağ ayarlarınızı bu doğrultuda sağlarken kablosuz ayarlarınız için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

NETGEAR DGN1000 kablosuz ayarı

NETGEAR DGN1000 modem ayarı ve kablosuz kurulumu

NETGEAR DGN1000 kablosuz ayarı için ise sol ekranda bulunan ‘’Wireless settings’’ alanına tıklayıp gelen ekranda,

SSID; alanına Türkçe karakter içermeyen bir kablosuz ağ adı yazıyorsunuz.

WPA-PSK  security Encryption: alanına ise en az 8 en fazla 64 karakterden oluşmak üzere bir kablosuz ağ şifresi girip Apply yani uygula butonuna tıklayın.

Yapılan tüm bu işlem aşamaları sonucunda modeminizin hem kablolu hem de kablosuz ağ ayarlarınızı bitirmiş olacaksınız. İşlemler sonrasında netiniz gelmez ise internet servis sağlayıcıyla görüşme sağlayıp sorunu bildirebilirsiniz. Eklemek istediğiniz bir yer olursa da bize bunu yorumdan iletin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here