Paylaş

Netflix wi-fi bağlantısı varken yürütmeyi seçtiniz . Netflix’e wi-fi üzerinden bağlandığınızda hata alıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri araştırdık.

Netflix uygulamasına girişiniz sırasında çeşitli hata mesajlarıyla karşılaşabilirsiniz. Aldığınız hataların kodlamaları farklı olduğundan dolayı çözümü için araştırmaları doğru yapmanız gerekiyor. Netflix uygulamasına bağlantı kurmaya çalıştığınızda ağ hatası alabilirsiniz.

Aldığınız ağ hataları da kendi içerisinde farklılık gösterebiliyor. Dolayısıyla sorununuzun çözümü için gireceğiniz araştırmayı bu doğrultuda gerçekleştirmeniz gerekiyor. Netflix’e bağlantı kurmayı denediğinizde ‘’Ağ hatası. Yalnızca Wi-Fi bağlantısı varken yürütmeyi seçtiniz. (40101)’’ uyarı mesajı alabilirsiniz.

Netflix wi-fi bağlantısı varken yürütmeyi seçtiniz

Ekrana gelen bu hatanın nasıl giderileceğini kapsamlı şekilde araştırmış bulunuyoruz. Birlikte yapacağımız ayarlar sonrasında sorun çözüme kavuşmuş olacaktır. Mesajdan da anlaşılacağı üzere sadece wi-fi bağlantısından izin verdiğinizden dolayı bu hatayı alıyorsunuz. Alınan bu hatanın tek nedeni wi-fi ile bağlantınızın kesilmesinden kaynaklanıyor.

Netlifx ağ hatası alıyorum

Sorunun giderilebilmesi için ise ilk olarak wi-fi bağlantınızı gözden geçirmeniz gerekiyor. Modemde ki bağlantılarınızı gözden geçirerek tekrar deneme yapınız. Çözüm olmazsa eğer neler yapmanız gerektiğine birlikte bakacağız.

Netflix wi-fi bağlantısı varken yürütmeyi seçtiniz

Netflix ağ hatası uyarısını gidermek istiyorsanız;

  • Modeminizin kurulumunu yeniden gerçekleştirmelisiniz.
  • Yeni bir kurulum için modemi resetleyip o şekilde işlem yapmalısınız.
  • Bu işlemler esnasında ürününüzün kanal ayarlarını da değiştirmelisiniz.
  • Kanal ayarlarını; 1,6,9 ya da 11 olacak şekilde tercih edebilirsiniz.
  • Hücresel veri kullanımınızı devre dışı bıraktığınız için dolayı bu hatayı alıyor olmalısınız.
  • Eğer mobil veride fazla internet varsa mobil veriye bağlantı kurarak deneme yapmalısınız.
  • Çevrenizde bağlanabileceğiniz farklı bir wi-fi bağlantısı varsa ona bağlantı kurarak deneme yapmalısınız.
  • Kendi wi-fi bağlantınız tüm cihazlarda aktif çalışıyorken sadece bu uygulamada çalışmıyorsa, uygulamadaki oturumu kapatıp yeniden bağlantı kurmayı denemelisiniz.
  • Tüm bu işlem aşamaları sonrasında probleminizin çözüme kavuşmuş olması gerekiyor.
Netflix wi-fi bağlantısı varken yürütmeyi seçtiniz

Yukarıdaki işlemleri yapıyor olmanıza rağmen hala daha sorun devam ediyorsa, Netflix müşteri hizmetleriyle iletişime gererek sorununuza cevap aramalısınız. Onlara yukarıdaki aşamaları yaptığınızı belirtmeniz doğrultusunda sizleri doğru olacak şekilde yönlendirecekler. Yönlendirmeler sonunda probleminiz kesin olarak çözüme kavuşmuş olması lazım. Olur da sormak veya eklemek istedikleriniz olursa bunu bize yorum olarak gönderebilirsiniz.

Paylaş
Önceki İçerikFacebook başkaları hikayemi paylaşmasın
Sonraki İçerikFacebook hikayede puanlama bende yok
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here