Paylaş

Netflix pin değiştirme güncelleme ayarını daha öncesinde hiç yapmadıysanız eğer bu işlemleri nereden yapacağınızı yazımızda anlatacağız.

Televizyonunuzda film ya da dizi izlerken çocuklarınızın cinsel görüntülere ya da şiddet eğitimli görüntüleri izlememesi için Netflix uygulamasına pin koyabilirsiniz. Koymuş olduğunuz pin kilidinin ilerleyen dönemlerde bilinmesi durumunda nasıl değiştireceğinize birlikte bakacağız.

Tüm dünyada etkisini gösteren Netflix uygulamasını bilgisayarınızda, telefonunuzdan ya da televizyonunuzdan izleyebiliyorsunuz. 1 aylık ücretsiz dönem sonrasında aylık belli bir ücret karşılığında izlemelerinize devam edebilirsiniz. Netflix hesabınızda çocuklarınızın şiddet eğilimli ya da müstehcen içerikli filmleri izlememesi için 18 yaş üstü filmlere pin koyabildiğinizi biliyorsunuzdur. Koymuş olduğunuz pinin daha sonrasında nasıl değiştiğini bilmiyorsanız bu durumda doğru yerdesiniz. Pin kodunu nasıl güncelleneceğini ve değişimi nereden yapacağınızı yazımızda adım adım paylaşacağız. Ben hazırım hadi başlayalım diyorsanız eğer işlemlerimize başlayabiliriz.

Netflix pin değiştirme

Netflix pin değiştirme

Netflix pin değiştirme işlemleriniz için ilk olarak uygulamanızın içerisine girelim. Daha sonrasında ise ‘’Hesap’’ alanına giriş yapın. Oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına erişim yapın. Buraya geldiğinizde ‘’Ebeveyn kontrolleri’’ bağlantısını göreceksiniz. Onun üzerine tıklayın.

Yaptığınız işlemler sonrasında karşınıza gelen ekrana Netflix hesap şifrenizi girin. Ardından gelen ekrandan pinin değişimine yönelik işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Pin değişimi yaparken en fazla 4 haneden oluşan bir pin belirlemesi yapabilirsiniz.

Netflix pin güncelleme

Netflix pin değiştirme güncelleme

Netflix pin güncelleme ayarlarını yukarıdaki şekilde işleme koyabilirsiniz. İşlemleri yaptıktan sonra ‘’Kaydet’’ butonuna tıklamayı unutmayın. Kaydet demeden çıkış yapmanız durumunda şifre bilgileriniz güncel hale dönmeyecektir.

Netflix uygulamanızın pin değişikliğini belirttiğimiz şekilde sağlayabilirsiniz. Olur da bu işlemleri yapıyor olmanıza rağmen hata alıyorsanız uygulamayı yeniden başlatın. Bağlandığınız cihazı kapatıp yeniden açın. Oturumunuzu kapatıp yeniden deneme sağladığınız da probleminizin gitmiş olması gerekiyor.

Netflix pin değiştirme güncelleme işlemlerinizi yukarıdaki şekilde yapabilirsiniz. Netflix programınızda sormak ya da eklemek istedikleriniz olursa bunu bizlere yorum alanından ulaştırabilirsiniz. Pin vermeli miyim? Diye düşünmenize gerek bile bulunmamaktadır. Eğer çocuğunuz varsa bu pini muhakkak koymanız hem sizin hem de çocuğunuz için oldukça önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here