Paylaş

Netflix içerik oynatılamıyor uyarısı alıyorum. Aldığınız bu uyarının altında yatan nedenlere birlikte bakarak sorununuzu gidereceğiz.

Televizyonunuzda, bilgisayarınızda ya da tabletinizde Netflix programını kullanırken çeşitli hatalarla karşılaşabilirsiniz. Netflix’e üyeliğinizi yapıp oturum açtıktan sonra 1 ay ücretsiz döneminiz sonrasında ücretlendirilmeye tabi oluyorsunuz. Ancak uygulamada çeşitli hatalarla karşılaşabilirsiniz.

Eğer siz de Netflix kullanımı yaptığınız esnada içerik oynatılamıyor uyarısı alıyorsanız neler yapmanız gerektiğini birlikte inceleyeceğiz. Uygulamayı kullanıyorsanız eğer uygulamanın internet bağlantısı olmadan çalışmadığını biliyor olmanız gerekiyor.

Dolayısıyla program içerisinde karşılaştığınız her türlü sorunda ilk kontrol etmeniz gereken yer internet bağlantınız olmalıdır. İnternet bağlantınız da gözle görülür bir yavaşlık varsa bu hatayı alabilirsiniz.

Netflix içerik oynatılamıyor uyarısı alıyorum

Mevcutta kullanım yaptığınız internetinizde ne gibi kontrollerin yapılması gerektiğine de beraber bakacağız. Yapacağınız işlemleri tek tek anlatarak sorununuzu gidermiş olacağız.

Netlfix mesajı: ‘’İçerik Oynatılamıyor’’

  • Ekranınızda böyle bir uyarı görmeniz durumunda modeminizin kurulumunu biliyorsanız, resetleme yapalım.
  • Beraberinde modemin yeniden kurulumunu gerçekleştirelim.
  • Kurulumu bitirdiğinizde kablosuz bölümünden kanal ayarlarını yapalım.
  • Kanal ayarlarını; sırasıyla 1,6,9 ve 11 olarak deneyelim.
  • Hangi kanal ayarında sorununuz giderildiyse onda kalsın.
  • İnternet bağlantınızda ki ayarları yapmanıza rağmen sorununuz hala devam ediyorsa bağlı olduğunuz cihazı kapatıp açalım.
  • Son olarak oturumu kapatıp yeniden giriş yapalım.

Tüm bu ayarlar sonrasında da sorununuz devam ediyorsa, Netflix müşteri hizmetleriyle iletişime geçemiz gerekiyor. Netflix müşteri hizmetleri numarasını bilmiyorsanız ‘’0850 390 74 44’’ Numarasını arayabilirsiniz. Çıkan müşteri hizmetlerine yaptığınız işlemlerden bahsedelim.

Netflix içeriği ilerletmiyor

Onlar karşılaştığınız sorunla ilgili sizi yönlendirecektir. Alınan hatayı film açıldıktan sonra %25 e kadar ilerleme yapıp donuyor ise yukarıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor.

Netflix içerik oynatılamıyor uyarısı alıyorum

Sorununuzun kullanım yaptığınız cihazdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek istiyorsanız farklı bir cihazdan deneme yapalım. Yani televizyondan bağlanıyorsanız, telefondan bağlanarak deneme yapalım.

Eğer bu deneme de tek bir cihazınızda sorun oluyorsa cihazınız ile ilgili problem yaşıyor olabilirsiniz. Netflix müşteri hizmetleri size cihazla ilgili sorun var derse, bir teknik servisle görüşme yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here