Paylaş

Netflix geçmişi silme temizleme işlemlerini daha öncesinde yapmadıysanız eğer bu adımları nasıl sağlayacağınızı yazımızda ayrıntılı şekilde anlatacağız.

Netflix uygulamasında istemiş olduğunuz filmleri ya da dizileri anında bulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemler ise arama alanına istediğiniz filmin adını yazmanız yeterlidir. Yapmış olduğunuz aramaların daha sonrasında görünmesini istemiyorsanız eğer bu ayarları nasıl yapacağınıza bakacağız.

Bir aylık deneme süresi sonrasında aylık belli ücret karşılığında filmlerinizi kaldığınız yerden izleyebilirsiniz. Uygulamanıza girişinizi yaptıktan sonra sol ekranda ara seçeneğine tıklayıp istediğiniz filmi arama alanına yazabilirsiniz. Daha sonrasında sağ tarafta Netflix uygulaması sizin istediğiniz filmin hangisi olduğuna dair bilgileri size sunmaktadır. Programın kendi içerisinde zaten istediğiniz kategoriler var ancak bu kategoriler içerisinde istediğiniz bir filmi bulamayabilirsiniz. O yüzden hemen ara alanına girerek izlemek istediğiniz filmin adını yazmalısınız. Bunu yaptıktan sonra ilerleyen dönemlerde bu geçmiş artık bu alanda görünmeye başlayacaktır. Eğer geçmişin sürekli görünmesini istemiyorsanız neler yapmanız gerektiğine birlikte bakacağız. Bu sayede siz de Netflix arama geçmişinizi sorunsuz şekilde silip temizleyebilirsiniz.

Netflix geçmişi silme

netflix geçmişi silme

Netflix geçmişi silme ayarlarını yapabilmeniz için ilk olarak izleme etkinliği kısmına girmelisiniz. Ben daha öncesinde bu alana girmedim o yüzden nerede olduğunu da bilmiyorum diyebilirsiniz. Ki zaten bunu söylemek en doğal hakkınızdır. Biz de sizin için bu yazıyı hazırlarken bu alanın nerede olduğunu ayrıntılı şekilde sunacağız.

İlk önce Netflix uygulamanıza hesap bilgilerinizle birlikte giriş yapın. Uygulamayı birden fazla kişi kullanıyorsanız eğer profiller alanına girerek kendi profilinizi bulmalısınız. Yok eğer sadece bir hesaba sahipseniz ‘’Hesap’’ alanına tıklayıp girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesap alanının içerisine girişinizi yaptıktan sonra ‘’İzlenme etkinliği’’ kısmına tıkayın. Açılan sayfa da bu zamana kadar izlediğiniz ne kadar film varsa bunların hepsi karşınıza gelecektir.

Netflix geçmişi temizleme

Netflix geçmişi silme temizleme

Netflix geçmişi temizleme işlemleri için karşınıza gelen bu ekranda ki aramaların yanında bulunan x işaretine tıklayıp temizleyebilirsiniz. Hangilerinin görünmesini istemiyorsanız yanındaki çarpı işaretine tıklayın.

Yaptığınız işlemler sonrasında Netflix geçmişi silme temizleme işlemlerini bitirmiş olacaksınız. Netflix uygulamanız ile ilgili merak ettiğiniz farklı hususlar var ise bunları bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here