Paylaş

Netflix film veya dizi oynatılamıyor hatası alıyorum. Programınızın içerisinde böyle bir uyarı aldığınızda hangi yolları izlemeniz gerektiğini anlatacağız.

Netlfix programınıza mevcut internetiniz üzerinden bağlantı kurduğunuz dolayı çeşitli hata mesajlarıyla karşılaşabilirsiniz. Almış olduğunuz hataların bazıları sizinle alakalı olsa da bazıları ise uygulamanın kendisiyle alakalı olabilir. İnternet üzerinden çalışan bir uygulama olduğu için internetinizin hızlı olması gerekiyor. Yavaş bir bağlantınız varsa çeşitli uyarılar alabilirsiniz.

Film ve dizilerinizi izlediğiniz uygulamada alınan hatalar canınızı sıkabiliyor. Siz de eğer film açtığınızda ya da dizi açmaya çalıştığınızda oynatılamıyor uyarısıyla karşılaşıyorsanız neler yapabileceğinize birlikte bakacağız.

Netflix film veya dizi oynatılamıyor hatası alıyorum

Netflix uygulamasında karşılaştığınız hatalarla ilgili daha öncesinde yazılarımızı sizler için hazırlamıştık. Bu yazımızda ise dizi ya da film izlemesi sırasında karşılaştığınız bu hatanın nasıl giderileceğini inceleyeceğiz.

Netflix mesajı: “Film veya dizi oynatılamıyor’’ sorununuz için aşağıdaki işlemleri ele alabilirsiniz.

  • Uyarıyı aldığınızda ilk olarak modeminizin kablo bağlantılarını kontrol edelim.
  • Modeminizi kapatıp açarak tekrar deneme yapalım.
  • Biliyorsanız eğer modeminizin ara yüzüne giriş yapıp kanal ayarlarını değiştirelim.
  • Kanal ayarınızı değiştirdiğinizde cihazınızı kapatıp açarak tekrar deneme yapalım.
  • Deneme sonrasında aynı şekilde sorununuz devam ediyorsa diğer yöntemlere bakalım.
  • Televizyonunuzun, telefonunuzun ya da tabletin hangisinden bağlanıyorsanız eğer o cihazınızın DNS ayarlarını değiştirelim.
  • Tüm bu işlemlerinizi ele aldığınızda yine sorununuz devam ediyorsa farklı bir ağa bağlanarak deneme yapalım.
  • İnternet yavaş ise daha hızlı bir bağlantıdan yeniden izlemeye çalışalım.
  • Ağınızın yayın izlemeyi desteklediğinden emin olun.
  • Kamu yerlerinde ağlardaki kısıtlamalardan dolayı giriş yapılamadığını unutmayın.
Netflix film veya dizi oynatılamıyor hatası alıyorum

Netflix dizi oynamıyor

Beraber kontrol ettiğimiz bu işlemlerinizin haricinde yine sorun devam ediyorsa, uygulamanın müşteri hizmetleri yetkilileriyle iletişime geçelim. Onlara yukarıdaki adımları yaptığınızı söylemeniz gerekiyor. Farklı bir yol varsa eğer müşteri hizmetleri yetkilisi sizi yönlendirmesi gerekiyor.

Netflix film veya dizi oynatılamıyor hatası alıyorum

Yaşadığınız sorun genellikle bağlantınızla alakalıdır. Farklı bir ağa bağlanarak deneme yapmanız durumunda sorun gideriliyor. Fakat siz diyorsanız ki ben bağlantıyı değiştirdim. Ama yine sorunum devam ediyor diyorsanız, geri kalan tek yolu size müşteri hizmetleri gösterecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here