Paylaş

Netflix bu siteye erişilemiyor hatasının çözümü. İçin yapmanız gereken işlemleri araştırdık. Birlikte yapacağımız işlemlerle birlikte problemi gidermiş olacaksınız.

Netflix uygulamasının kullanıcı kitlesi günden güne çoğalmaya başladı. Uygulamanın ilk 1 ay ücretsiz olmasından dolayı deneme yapmak için sizde ücretsiz döneminden yararlanabilirsiniz. Bu dönem sonrasında eminim sizlerde artık ücretli de olsa kullanmayı tercih edeceksiniz.

Netflix uygulamasını bilgisayardan, telefonunuzdan ya da televizyonunuzdan kullanabilirsiniz. Girmeye çalıştığınız da ise çeşitli hatalarla karşılaşabilirsiniz. Uygulamayı bilgisayardan kullanırken ‘’Bu siteye erişilemiyor’’ hata mesajı alabilirsiniz.

Netflix bu siteye erişilemiyor hatasının çözümü

Uygulamada alınan bu hatanın nasıl giderebileceğinizi adım adım sizlere paylaşacağız. Netflix uygulamasının internet üzerinden çalışan bir uygulama olduğunu unutmamanız gerekiyor. Haliyle bir sorunla karşılaştığınızda ilk olarak internet bağlantılarını kontrol etmelisiniz.

Netflix siteye ulaşılamıyor hatası

Bağlantınız da yaşanan yavaşlık sitenin erişimine izin vermiyor olabilir. Böyle durumlarda neler yapmanız gerektiğini ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlatacağız.

Netflix bu siteye erişilemiyor hatasının çözümü

Netflix bu siteye erişilemiyor mesajı geliyor ise;

  • Alığınız hata sonrasında tarayıcınızı kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekiyor.
  • Tarayıcınız güncel değil ise güncellemelerini yapıyoruz.
  • Sağ üst köşede bulunan üç noktalı bölüme tıklayıp gelen seçenekler içerisinde; Yardım>Google Chrome hakkında> Güncellemeleri gelen ekranda kontrol edebilirsiniz.
  • Yaşanan sorunu bu işlemlerle giderilmediyse,
  • Modeminizin içerisine girerek kanal ayarlarını yapılandırıyoruz.
  • Kanalı; 1,6,9 ve 11 olacak şekilde sırasıyla deneme yapabilirsiniz.
  • Bu işlem sonrasında bilgisayarınızı kapatıp açarak deneme sağlayabilirsiniz.
  • İşlemler sonunda hala daha bu siteye erişilemiyor uyarısı veriyorsa, farklı bir ağa bağlantı kurarak deneme yapabilirsiniz.
  • Cihazda sorun olup olmadığını test etmek için ise farklı bir bilgisayardan hesabınıza girmeyi deneyebilirsiniz.
  • Son olarak Netflix müşteri hizmetlerini arayıp yaşadığınız sorunu dile getirmeniz gerekiyor. Onlara yaptığınız işlemlerden bahsettiğinizde size daha kısa yoldan yardımcı olacaklardır.
Netflix bu siteye erişilemiyor hatasının çözümü

Netflix ile ilgili çeşitli hatalarla karşılaşmanız gayet normaldir. İnternet bağlantısı üzerinden çalışan bir uygulama olmasından dolayı bazı hatalar alabilirsiniz. Alınan hatalarda önemli olan soğukkanlı bir şekilde araştırma sağlamanızdır. Siteye erişilemiyor hatası sonrasında yukarıdaki işlemleri yapmanız çözümü kolaylaştıracaktır. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here