Paylaş

Netflix bağlanılamıyor hatasının çözümü. Netflix’e bağlantı kurmak istediğinizde böyle bir mesaj geliyorsa çözüme yönelik ayarlardan bahsedeceğiz.

Netflix kullanıcı arttıkça hatalarda baş göstermeye başladı. Üyelik işlemleri sonrasında filmleri izlediğiniz sırada, oturum açtığınızda ya da gezinti yaptığınız sırada çeşitli hatalarla karşılaşabilirsiniz. Yaşanan aksaklıkların nasıl giderileceğine dair yazılarımızı sizlerle paylaşmaya devam etmekteyiz.

Netflix uygulamasına bağlantı kurmak istediğinizde ekranda ‘’Netflix’e bağlanılamıyor’’ mesajını görebilirsiniz. Gördüğünüz bu mesaj sonrasında nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine dair bilgileri tek tek sizlere aktaracağız.

İlk olarak Netflix programı, internet üzerinden hizmet veren bir programdır. Dolayısıyla programda yaşanan sorunların başlıca nedenleri internet bağlantısından kaynaklı meydana gelmektedir.

Netflix bağlanılamıyor hatasının çözümü

Ağda kopma ya da yavaşlık söz konusu ise bu sorunları alma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Netflix’e girmek istediğinizde bağlanılamıyor uyarısı geliyorsa neler yapmanız gerektiğini bildireceğiz.

Netflix bağlanılamıyor hatasının çözümü

Netflix’e bağlanılamıyor mesajı geliyor ise;

  • Bağlı bulunduğunuz modemin arayüzünün içerisine girerek kanal ayarlarını yapılandırıyoruz.
  • Kanal ayarlarını; 1,6,9 ve 11 olacak şekilde ayarlayıp işlemlerinizi bitirebilirsiniz.
  • Bu işlem ardından yine hangi cihazdan bağlantı kuruyorsanız, onu kapatıp açarak deneme gerçekleştirelim.
  • Oturum açıksa eğer oturumdan çıkıp tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
  • Sorun bu yaptığınız işlemlerle giderilmediyse,
  • Bilgisayardan ya da televizyondan hangi cihazdan bağlıysanız, o cihaza DNS vererek deneme gerçekleştirmeniz gerekiyor.
  • Denemelerinizi bu işlemlerle birlikte bitirip giriş gerçekleştirmesi sağlayabilirsiniz.
  • Yine olmazsa eğer Netflix müşteri hizmetleriyle görüşme sağlayarak bu yaptığınız işlemleri devreye aldığınızı belirtmeniz gerekiyor.
  • Onlar tarafından incelemeler yapılarak neler yapılması gerektiğini sizlere bildirilecektir.
Netflix bağlanılamıyor hatasının çözümü

Netflix ilk 1 ay ücretsiz olan bir film uygulamasıdır. Sınırsız filmleri içerisinde barındıran uygulama, 1 ay sonunda da belli bir ücret karşılığında aboneliğinizi yenilemektedir.

Zaten deneme yapan kullanıcıların hepsi 1 ay ücretsiz süre bittikten sonra ücretli şekilde kalmaya devam etmektedir. Sinemayı ayağınıza kadar getiren uygulamada bazı aksaklık yaşansa da gidermek oldukça basittir.

Bağlantı sırasında meydana gelen sorunla alakalı yukarıdaki işlemleri devreye koymanız çözüme ulaştıracaktır. Sormak istediğiniz ya da eklemek istediğiniz farklı bilgileri bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here