Neta Mini Hd 340 Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları ile ilgili işlemlerin nasıl yapılacağını anlatıp, frekans ayarlarının nasıl girileceğini sizlerle paylaşacağız

Son zamanlarda sık sık yaşanan problemlerden biride televizyonların sinyal alamamasıdır, güncel haberlerin, izlenen flimlerin aksamasına sebebiyet veren bu durum ile ilgili Neta Mini Hd 340 kullanıcıları da son zamanlarda bu sorunla sık sık karşılaşmaktadır. Yaşanan problem sonrasında işlem adımlarının neler olduğunun bilinmemesi ise oldukça can sıkıcı bir hal almış durumdadır.

Yaşanan sorun ile alakalı olarak siz değerli makale okurlarımız için gerekli araştırmaları gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yapacağımız işlemler ise oldukça basittir. İşlem adımlarımız için aşağıdaki adımlarımızı izlememiz yeterli olacaktır.

Neta Mini Hd 340 Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları

Neta Mini Hd 340 Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları, neta mini hd 340, neta mini hd 340 kanal ayarı, neta mini hd 340 tv kurulumu, neta mini hd 340 uydu ayarı, neta mini uydu kurulumu, neta mini hd 340 frekans ayarı

Neta Mini Hd 340 uydu ayarı ile alakalı olarak öncelikle televizyon kumandasının ”Menü” tuşuna tıklıyoruz,

  • Daha sonrasında açılacak olan sekmeler içerisinde ”Kurulum” alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Kurulum” menüsüne giriş sağladığınızda karşınıza böyle bir ekran gelecektir. Bu ekran içerisinde yer alan ”Transponder” alanına giriş işlemi gerçekleştirip var olan işlem adımlarımıza devam ediyoruz.

Neta mini hd 340 frekans ayarı

Neta Mini Hd 340 Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları, neta mini hd 340, neta mini hd 340 kanal ayarı, neta mini hd 340 tv kurulumu, neta mini hd 340 uydu ayarı, neta mini uydu kurulumu, neta mini hd 340 frekans ayarı

neta mini hd 340 frekans ayarı ile ilgili işlem adımlarımızın devamında karşımıza gelecek olan frekans değerlerini görebileceksiniz.

Arama Tipi: Uydu

Frekans: 12423 / 12380

Polarizasyon: Yatay / H/ Dikey V

Sembol Oranı:30000/27500

Şebeke Arama: Açık

Alanlarında bu yönde bir bilgi olacaktır. Yani sizin ekranınızda ise bitişik yazacak televizyon kumandasından bu değerleri görüp seçmeniz durumunda televizyon bağlantınızdaki tüm kanalların otomatik olarak geldiğini görebileceksiniz.

Yaptığınız işlemler sonrasında herhangi bir problem yaşanır ise  mutlaka yaptığınız ayarlarda bir sorun olmuş olabilir. Bu işlem adımları sonrasında yaptığınız işlemleri tekrar kontrol etmenizi rica ediyorum. Eğer bu kontrolleri de sağladınız ve hala kanallar gelmiyor ise televizyon ile uydu arasındaki kablo bağlantılarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Şayet bu bağlantıları da kontrol ettiniz ve hala daha bir sorun yaşıyorsanız bu durumda cihaz ile ilgili evinize teknik ekibin gelmesi en mantıklı olan yoldur.

Çünkü sizler işlem adımlarınız ile ilgili tüm müdahaleleri sağladınız muhtemelen donanımsal bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz instagram Hileleri Nelerdir Resimli Anlatım ile ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz