NETA HD Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları ile ilgili ayarların nasıl yapılacağını ve Frekans ayarları hususunda sizleri makalemizde bilgilendireceğiz.

Kullanımıyla göz kamaştıran ürünlerden biri olan Neta HD ile ilgili son zamanlarda yaşanan sinyal sorunları sebebiyle oldukça sıkıntılar yaşanmaktadır. Tursat’ın her geçen gün getirdiği yeniliklerle birlikte güncel frekans değerlerinin televizyonun arayüzüne girilmesi gerekmektedir. Bu adımların nasıl yapıldığı kullanıcılar tarafından bilinmediği için ilgili kontrolleri sizler adına sağlamış bulunmaktayız.

NETA HD Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları ile ilgili kurulum adımlarımıza başlamadan önce işlem adımlarımız için öncelikle kablo bağlantılarınızı kontrol etmenizde fayda bulunmaktadır. Kontrol adımlarını sağladıysanız kurulum adımlarımıza başlayabiliriz.

NETA HD Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları

NETA HD Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları, neta hd, neta hd kanal ayarı, neta hd tv kurulumu, neta hd uydu ayarı, neta hd uydu kurulumu, neta hd frekans ayarları

NETA HD Turksat 4A Uydu Kanal Ayarlarının sağlanabilmesi adına ilk olarak televizyon kumandasından,

  • Menü” tuşuna tıklayıp bu alan üzerinden gelecek olan ekranda ”Kurulum” alanını göreceksiniz.
  • Kurulum” alanına tıkladıktan sonra Karşımıza gelecek olan ekran bilgilendirmesinde ”Manuel Arama/Düzeltme” kısmına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.

Neta hd tv kurulumu

NETA HD Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları, neta hd, neta hd kanal ayarı, neta hd tv kurulumu, neta hd uydu ayarı, neta hd uydu kurulumu, neta hd frekans ayarları

Arkadaşlar bu kısım çok önemli ekran da gördüğümüz ayarlar güncel olmadığından ötürü bu değerlerin dikkate alınmaması gerekmektedir. Sizlere ilgili değerlerin paylaşımını aşağıda detaylı olarak vereceğiz,

Arama Tipi: Uydu

Frekans: 12423 / 12380

Polarizasyon: Yatay / H/ Dikey V

Sembol Oranı:30000/27500

Şebeke Arama: Açık

Ayarları bu yönde seçtikten sonra televizyon kumandasından ”Ok” tuşuna tıklamanız halinde televizyonda tüm kanalların tek tek geldiğini görebileceksiniz. Bu ayarlar sonrasında şayet bir problem yaşar iseniz adımları tekrar kontrol etmenizi rica ediyorum.

Makalemizde Neta hd uydu kurulum işlemleri adımıyla alakalı sizlere durumu adım adım paylaştığımız için yapılan işlemler sonrasında problem hala devam ediyorsa bilin ki bir alanda hata yapılıyordur. Eğer ki herhangi bir alanda hata yapılmıyor hala sinyal gelmiyorsa bu durumda yazının başında da belirttiğimiz üzere kablo bağlantılarında sıkıntı yaşanmıştır.

Buda doğal olarak sizlerin uydu kurulumundaki hatanın sebebiyeti hassasiyeti göstermektedir. Dolayısıyla bağlantılarınızın ve ayarları ile ilgili durumun kontrol edilebilmesi için bir teknik servis çağırtıp bağlantıları kontrol ettirmenizde fayda bulunmaktadır. Böylelikle sorununuz tamamen giderebilirsiniz.

Dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz ASUS RT N12 Router Kurulumu Resimli Anlatım makalemizi de inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz