Paylaş

Modemin hiç bir ışığı yanmıyor 2018. Evinizde, ofisinizde kullanım sağladığınız modem ışıkları yanmıyorsa bu duruma sebep olan nedenlere birlikte bakacağız.

Artık teknoloji çağında internet hayatımızın bir parçası bir ihtiyacı haline gelmiştir. Evlerinde bilgisayar bulundurmayan kullanıcılar dahi interneti var etmektedir. Buna neden ise telefonlardan izleyecekleri film ya da videolardan kaynaklıdır. Hemen hemen tüm aile fertlerinde akıllı telefon bulunmaktadır. Ve ev içerisinde bulunan kişilerinde kendilerine has olmak üzere sosyal medya hesapları vardır. Dolayısıyla modem bağlantısı olmazsa olmazlar arasında yerini almaktadır. Fakat bazı anlarda modem bizlere sorun yaşatabiliyor. Işıklar bu nedenleri sizler için göz önüne sermektedir. Lakin modemin üzerinde hiç bir ışığına yanıt vermemesi yani yanmaması sonrasında kullanıcılar bunun ne ile alakalı olduğunu merak etmektedir. Yani ışıklar yanmıyorsa neden yanmıyor? Ya da bu ve benzeri tarz durumlarda nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine dair tüm detay bilgileri aşağıda yazımız içerisinde bulunuyor.

Modemin hiç bir ışığı yanmıyor 2018

Modem üzerindeki hiç bir ışık yanmıyor, modem ılıkları neden yanmaz, modem ışıkları yanmıyorsa ne yapmalıyım, modem ışıkları yanmıyor, modem ışıklarını kontrol ettiğimde hiç bir yanmıyor bu neyle ilgilidir? Evet arkadaşlar, modeminizle ilgili ışıklar yanmıyorsa bu durumda yoğun bir yağış ya da şimşek çakması gibi bir durum meydana gelmiş olabilir. Ya da elektrik gidip gelmesi sonucunda yüksek elektrik sonucu modeminizde bulunan yanmıyor olabilir. Peki bu durum neyi ifade ediyor? İşte bunun açıklaması da aşağıdaki gibidir.

Modem ışıkları yanmıyor

Modemde var olan ışıkların yanmamasına sebep olan nedenleri bir üst alanda sizlerle paylaşmıştık böyle bir durumda kontrol nasıl sağlanmalı. Her ihtimale karşı modemi farklı bir prize takarak deneme sağlayalım. Varsa komşunuzdan bir modem alarak deneme sağlayalım.

Modemin hiç bir ışığı yanmıyor 2018, modem ışıkları yanmıyor, modemde ışıklar yanmıyor, modemin ışıkları neden yanmaz, modemim yandı mı, modem lambaları yanmıyor

Eğer bu deneme sonucunda onun ışıkları da yanmıyorsa bu durumda modeme gelen kablo bağlantısında bir sorun meydana gelmiş olabilir. Yok eğer takmış olduğunuz modem çalışıyorsa bu durumda modem yanmış durumdadır. Modemin kablo bağlantılarıyla alakalı bir sorun meydana da gelmiştir. Tüm bu anlattıklarımız sonrasında eğer modemin garantisi devam ediyorsa garanti servisiyle görüşme gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Modemin hiç bir ışığı yanmıyor 2018, modem ışıkları yanmıyor, modemde ışıklar yanmıyor, modemin ışıkları neden yanmaz, modemim yandı mı, modem lambaları yanmıyor

Eğer garanti süresi bitmiş ve eski bir modem ise yeni bir modem almanızı tavsiye ederim. Çünkü bekleme süresi ve ödeme işlemleri yeni alacağınız modem fiyatı kadar tutacaktır. Modemin hiç bir ışığı yanmıyor 2018 yılında yaşanan soruna ilişkin nedenleri sizlerle paylaştık.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here