Modemin Dsl ışığı Yanmıyor Ne Yapmalıyım sorunu ile ilgili yazımızda sizleri aydınlatacağız.  Dsl ışığı sabitlenmiyor, Dsl ışığı yanıp sönüyor, dsl ışığı neden yanmaz, ttnet dsl sorunu, dsl ışığı söndü vodafone, superonline, gibi sorunların nasıl giderileceğini ve neler yapılacağını sizlerle  paylaşacağız.

İnternet bağlantısını kurmamıza aracı görevi tutan modemlerin bazı durumlarda üzerindeki ışıkların yanmadığını gözlemlemekteyiz. Bu durum sonrasında internet bağlantısını alamadığımız anlarda yaşanmaktadır. Özellikle DSL ışığının yanmaması ya da yanıp sönmesi sonrasında ne yaparsanız yapın giriş sağlanmadığını görebileceksiniz. Çünkü DSL ışığı sinyali sizlere sunan ve internet için sinyalin gelip gelmediğini belirten ışıklardan birisidir. Durum ile ilgili yapılması gerekenleri sizlerle kapsamlı olarak paylaşacağız.

Modemin Dsl ışığı Yanmıyor Ne Yapmalıyım

Adsl ışığı yanmıyor Turknet, ttnet dsl sorunu, adsl ışığı yanmıyor turknet, vodafone, turk telekom, superonline internet servis sağlayıcısı kullanıyorsanız eğer bu durumda kablo bağlantılarını öncelikle kontrol etmeniz gerekmektedir. Yapmanız gereken ilk işlemlerden biri de bu olsun.

Dsl ışığı yanıp sönüyor

Modemin üzerindeki dsl ışığı yanıp sönüyor ise kablonun tam temas etmediğinden kaynaklanmaktadır. Bu kablo ana hat kablosu olarak işlem görmektedir.

  • Yani sizlerin telefon hattı kullanıyorsanız eğer splitter ayracın da line girişine takılı olan kablonun diğer uzantısının modeminin doğrudan,
  • WAN ya da DSL girişine takılı olup olmadığını kontrol ediyoruz. Bağlantıları kontrol ettikten sonra hala daha sabit bir şekilde işlem görmüyorsa işlemlerimize devam ediyoruz.


Dsl ışığım yanmıyor

Dsl ışığım yanmıyor ile ilgili yazımızda kablo bağlantılarını doğru yere taktığınızdan eminseniz eğer,

  • İlk olarak adaptör kablosunu modemden çıkartıp tekrar takmayı deniyoruz.
  • Eğer bu işlem sonrasında da ışıklar sabitlenmediyse kabloların tamamını çıkartıp tekrar takmayı denemesini sağlayalım.

Dsl ışığı neden yanmaz

Modem üzerindeki dsl ışığı neden yanmaz diye düşünüyorsanız, sebeplerini yukarıda sizinle belirttik,

Ancak bunlara rağmen dsl ışığınız yanmıyor ise,

  • İnternet hizmetini size sunmakta olan İnternet Servis sağlayıcınız;
  • Turk telekom, turknet, vodafone, superonline her kim ise orayla görüşme sağlayıp alt yapınızın kontrollerinin sağlanmasını talep edin.
  • Bu talep sonrasında İnternet servis sağlayıcınız tarafından alt yapınızın kontrolleri sağlanacak ve arıza talebi alınarak sorununuz santral ekiplerimize bildirilecektir.

Ekipler tarafından yapılan incelemeler sonrasında problemiz ile ilgili işlemler yapılacak ve sorunun giderilme aşamasında sizlere santral ekipleri tarafından bilgi verilecektir. Şayet yaptıkları kontroller sonrasında modem arızası verilir ise yapılması gereken işlem modem almanız olacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz