Paylaş

Modemimi kapatırsam yararı olur mu. Modemin açık kalmasının size zararının olup olmamasıyla alakalı gerekli incelemelerimizi sizlere aktaracağız.

Çağımızda artık internet olmazsa olmazlarımız arasındaki yerini almıştır. Telefonlarımıza dahi gelmiş olan internetin gittiğimiz ortamlarda olmaması o mekana tekrar gitmemesine sebebiyet vermektedir. Şuanda tüm cafe tarzı ya da toplu oturduğumuz alanlarda internet bağlantısı bulunmaktadır. İş yerlerimizde, ofisimizde ve evimizde internet bir ihtiyaç haline gelmiştir. İnternetsiz bir yaşam düşünülememektedir. İnternetin bize sağlıklı şekilde gelmesini sağlayan etkenlerden birisi de modemlerdir. Modeminiz ne kadar kaliteli olursa o kadar internet bağlantısı da o kadar kaliteli şekilde sizlere sağlanmaktadır. Elektrik gidip gelmelerinde, sıfırlama sonralarında, alt yapı çalışmalarında modemlerle alakalı çeşitli sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Modemin açık kalmasının modeme bir zararı var mı yok mu sorusunun yanıtını ise hazırlamış olduğumuz makalemizde anlatacağız.

Modemimi kapatırsam yararı olur mu

Modemin açık kalması zararlı mı, modem açık kalınca ne olur, modemi kapatmalı mıyım, adsl modem açık kalmalı mı, adsl modem açık kalınca ne oluyor, modemimi kapatmadığım da bana zararı olur mu, modemin açık kalması iyi mi kötü mü? Bu sorulardan birisini her modem kullanıcısı kendisine sormuştur. Modemin kapalı olmasının bir zararı var mı yok mu? Sorusunun yanıtını yazımız içerisinde geniş şekilde paylaşacağız.

Modemi kapatmalı mıyım

Modemin kullanmadığınız dönemlerde her daim kapalı tutulması gereklidir. Gece yattığınızda, şehir dışına gittiğinizde modemi mutlaka kapalı tutmanız sizin yararlı olacaktır. Elektrik gidip gelmesi durumunda modemde yüksek akım oluşmasından ötürü modeminiz yanabilir. Dolayısıyla yağışlı havalarda da modeminizin kapalı tutulmasında yarar bulunmaktadır.

Modemimi kapatırsam yararı olur mu, modem kapalı kalmalı mı, modem açık kalırsa ne olur, modemi kapatmalı mıyım, modem kapanmadığında patlar mı, modem açık mı kalmalı

Bir yere gittiğinizde şifrenin kırılması durumunda başka kişiler sizin internetinizden yararlanabilmektedirler. Böyle bir durumun önüne geçilmesi içinde modemin kapalı tutulması gereklidir.

Yalnız modemin kesinlikle kapalı kalması gerekiyor diye bir şart bulunmamaktadır. Aylarca kapatmadan da açık kalabilir. Lakin kapama işlemlerinde sizler için daha sağlıklı olacağını bildirmekteyiz. Örneğin yatarken elektrik sürekli gidip gelmesinde ister istemez sabah kalktığınızda yanmış bir modemle karşılaşacaksınız.

Modemimi kapatırsam yararı olur mu, modem kapalı kalmalı mı, modem açık kalırsa ne olur, modemi kapatmalı mıyım, modem kapanmadığında patlar mı, modem açık mı kalmalı

Modem ile alakalı merak ettiğiniz tüm soruları bizlere yorum kısmından ulaştırabilirsiniz. Bildiklerimizi sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here